Į Maltos parduotuvių lentynas atkeliauja lietuviškas alus ir duona

 (18)
Šalies gamintojams veriasi daugiau galimybių eksportuoti lietuviškus produktus į Viduržemio jūros regioną. Neseniai surengta pirmoji lietuvių verslininkų misiją į Maltą.
Malta
© DELFI / Gytis Oganauskas

Vienas pirmųjų rezultatų – specializuotų Maltos kavinių ir krautuvių lentynose atsirado TŪB „Rinkuškiai“ alaus. Lietuviai jį sėkmingai eksportuoja į Latviją, Estiją, Lenkiją, o biržiečių raugintą girą – į Jungtines Valstijas, tad tikisi atrasti nišą ir Viduržemio jūros regione, sakome Lietuvos prekybos rūmų Maltoje pranešime spaudai.

„Maltiečiai – puikūs vyno gamintojai ir žinovai. Tačiau iki šiol jie savo gimtinėje neturėjo aukštos kokybės alaus, kokį siūlo lietuviško alaus darykla“, – sako Lietuvos prekybos rūmus įkūręs kompanijos „Tomas international“ vadovas Tomas Mikalauskas.

Lietuvių verslininkus jis supažindino su vietos rinka, padėjo užmegzti ryšius su stambių prekybos tinklų ir viešbučių atstovais. Anot T. Mikalausko, netrukus čia pasirodys ir UAB „Biržų duona“ produktai. Tikimasi atverti kelią ir kitų bendrovių produkcijai.

Lietuvos generalinis konsulas Maltoje Tony Zahra ir Lietuvos prekybos rūmų Maltoje prezidentas Tomas Mikalauskas
Lietuvos generalinis konsulas Maltoje Tony Zahra ir Lietuvos prekybos rūmų Maltoje prezidentas Tomas Mikalauskas
© Asmeninio albumo nuotr.

„Maltoje, kurios virtuvė perėmusi itališkos kulinarijos tradicijų, būtų ypač paklausūs Lietuvos gamintojų pieno produktai: kietasis fermentinis, mocarela, feta sūris, ilgo galiojimo pienas, jogurtas. Taip pat yra mėsos produktų, geriamojo vandens, vaisių sulčių, obuolių poreikis. Maltiečiai, kaip gurmanai, įvertintų ir aukštos kokybės lietuviškus konditerijos gaminius“, – priduria T. Mikalauskas.

Visas Maltos plotas panašus į Vilniaus, čia gyvena pusė milijono žmonių. Tačiau per metus šio krašto salas, iš vienos pusės žvelgiančias į Siciliją (Italiją), iš kitos – į Maroką, aplanko maždaug 2 mln. svečių iš užsienio.

Užsienio investuotojai Maltą vertina dėl palankių sąlygų plėtoti verslą ir mokesčių lengvatų

Lietuvos prekybos rūmai ketina padėti Lietuvos verslininkams prasiskinti kelią ir į Šiaurės Afrikos rinką. Mat su kaimyniniu Magribo regionu Malta palaiko glaudžius ryšius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.