Į Lietuvą uždrausta įvežti danišką jautieną

Kaip BNS sakė Valstybinės veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Konstantinas Gedrimas, kol kas oficialaus pranešimo apie pasiutligės atvejį Danijoje negauta, tačiau neoficialiai žinoma, jog buvo aptiktas vienas galvijas, užsikrėtęs pasiutlige.

Danijoje galvijai pasiutlige, pasak specialisto, greičiausiai užsikrečia per pašarus, ligos simptomai pasireiškia po 5-6 metų. Žmogui suvalgius užkrėstos mėsos, ligos simptomai gali pasireikšti po 5-10 metų.

K. Gedrimas teigė, jog kol kas neaišku, kiek laiko bus draudžiama į Lietuvą įvežti jautieną iš Danijos.

Lietuvos veterinarijos tarnyba taip pat baiminasi, kad pasiutligės atvejų gali būti ir daugiau, jei liga užsikrečiama per pašarus, nes Danijoje pašarus gaminančios įmonės aptarnauja didelius regionus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (16)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (90)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (61)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.