Į biudžetą šiemet nesurinkta 152 mln. litų pajamų

 (53)
Šiemet į valstybės biudžetą nesurinkta 152 mln. litų planuotų pajamų, o rugjūtį nesurinkta 157 mln. planuotų lėšų. Finansų ministerijos duomenimis, rugpjūtį į biudžetą surinkta 1,271 mlrd. litų, prognozuota surinkti 1,428 mlrd. litų.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)
Per 8 šių metų mėnesius į valstybės biudžetą įplaukė 11,937 mlrd. litų, o tai 152 mln. litų arba 1,3 proc. Mažiau nei buvo prognozuota.

Mažesnes nei prognozuota į biudžą surinktas lėšas sąlygojo eksporto rinkų užsienyje sumažėjimas ir sprendimai uždelsti kainų mažinimą statybų sektoriuje, ribojant statybų apimtis.

Dėl pablogėjusios padėties užsienio rinkose ir stagnuojančios nekilnojamojo turto rinkos sumokama vis mažiau PVM ir akcizų už šiuose sektoriuose naudojamas žaliavas.

Kartu su Europos Sąjungos ir kitų užsienio šalių paramos lėšomis, rugpjūtį į valstybės biudžetą buvo surinkta 1,567 mlrd. litų pajamų. ES paramos lėšos sudarė 296 mln. litų.

2008 metais į biudžetą planuojama surinkti 25, 571 mlrd. litų, iš jų – 5 ,112 mlrd. litų sudarys ES ir kitos paramos lėšos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (13)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (3)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (11)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.

Vilniuje kuro kainos smuko (17)

Pasaulinėse rinkose per pastarąjį mėnesį stipriai kritus žaliavinės naftos kainoms, Lietuvoje per savaitę pastebimai sumenko ir mažmeninės benzino bei dyzelino kainos.