Į įmonių vertybinius popierius aktyviai investuojanti lietuviško kapitalo bendrovė "Hermis fondų valdymas" (HFV) ketina plėstis į Rytus. Šiuo metu ji jau baigia įgyvendinti vieną pirmųjų projektų užsienyje - Kaliningrade baigia įrengti didžiausios Baltijos šalyse šaldytuvų gamyklos "Snaigė" antrinę įmonę.
Nerijus Dagilis
© ELTA
Naują modernią šaldytuvų įmonę planuojama paleisti kitų metų kovą ir joje gaminti 8-9 modelių šaldytuvus Rusijos bei Ukrainos rinkai.

Metinis naujos gamyklos pajėgumas sieks 300 tūkst. šaldytuvų per metus, o investicijos į jos statybą ir įrangą sudarys apie 45 mln. litų.

HFV antrinė įmonė UAB "Snavesta" šiuo metu valdo 38 proc. "Snaigės" akcijų. Šaldytuvų bendrovė dabar į Rusiją eksportuoja 3-4 proc. produkcijos, o ateityje tikisi užimti iki 20 proc. šalies šaldytuvų rinkos.

"Mus domina Lietuvos pieno pramonė, nes ji turi perspektyvų Europos Sąjungos rinkoje, pradėjome investuoti į nedideles įmones - pirmasis toks projektas Kauno "Gelžbetonio atramų gamyklos" įsigijimas, o į užsienį plėsimės Rusijoje ir kitose NVS šalyse. Iš Lietuvos alkoholio rinkos ketiname pasitraukti, galbūt kitąmet parduosime "Semos" akcijų paketą",- spaudos konferencijoje ketvirtadienį planais dalijosi HFV direktorius Nerijus Dagilis.

Antrinė HFV įmonė "Vinvesta" valdo 31 proc. "Semos" akcijų.

"Snavesta" yra pateikusi Konkurencijos tarybai prašymą leisti įsigyti iki 100 proc. "Rokiškio sūrio" akcijų ir investicijų į pieno bendrovę projektą tikisi įgyvendinti dar šiais metais. Šiuo metu "Snavesta" turi apie 3 proc. "Rokiškio sūrio".

N. Dagilio teigimu, jei pavyktų perimti Rokiškio bendrovės kontrolę ir įsigyti 40 proc. akcijų paketą, būtų skelbiamas oficialus pasiūlymas likusioms akcijoms supirkti. Pagrindinį paketą iki tol tikimasi perpirkti iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB), turinčio 27,15 proc. pieno įmonės akcijų, bei kitų finansinių investuotojų. Šiuo metu "Bank of Bermuda" valdo 16,24 proc., "Nordea bank Finland PLC" - 5,33 proc. Rokiškio bendrovės.

Pieno sektoriuje HFV - ne naujokas. "Vinvesta" valdo 40 proc. "Kelmės pieninės" akcijų. Neatmetama galimybė kitąmet įsigyti iki 100 proc. pieninės akcijų ir ateityje galbūt ją integruoti į "Rokiškio sūrio" grupę.

"Vinvesta" dar turi 37 proc. "Vilniaus vingio" akcijų paketą, o nauja HFV įmonė "Telvista" laimėjo Lietuvos kino studijos privatizavimo konkursą ir šiemet tikisi ją visiškai perimti.

2000 metais aktyvią investicinę veiklą pradėjusios HFV grupės valdomo turto vertė dabar siekia apie 200 mln. litų, o valdomų įmonių apyvarta 2002 metais viršijo 420 mln.litų.

N. Dagilio teigimu, grupė ir ateityje išliks investicine bendrove - jos tikslas optimizuoti įsigytų įmonių valdymą, siekti pelno ir tokiu būdu auginti akcijų vertę. "Snaigės" akcijų vertė nuo įsigijimo išaugo 8 kartus, "Vilniaus vingio" - 4 kartus, įskaitant išmokėtus dividendus.

Pagrindiniai HFV akcininkai - didmeninės prekybos, logistikos, rinkodaros ir kitų paslaugų bendrovė "Sanitex", kuri valdo 23 proc. HFV akcijų, N. Dagiliui ir Titui Sereikai priklauso po 20 proc. paketai, Giedriui Barysui - 12 proc., likusi dalis kitiems fiziniams asmenims.

"Sanitex" metinė apyvarta siekia apie 1 mlrd. litų, bendrovėje dirba apie 1,3 tūkst. žmonių. Bendrovės specializacija - prekių srautų valdymas, jų realizavimas, logistika.

"Ateityje dalyvausime projektuose, kur galime panaudoti šią patirtį. Pavyzdžiui, įsigijus "Kelmės pieninę", mes perėmėme jos logistiką ir dabar pieninės produkcija prekiaujama visoje Lietuvoje",- sakė "Sanitex" direktorius Algis Pakalnis.

Jo teigimu, "Sanitex" iš esmės yra tarpininkas tarp gamintojų ir prekybininkų - šioms verslo paslaugoms teikiama pirmenybė ir jos bus toliau plėtojamos. Įvairios prekės yra ne tik užsakomos iš užsienio bei šalies tiekėjų, bet ir sandėliuojamos, pristatomos klientams, rūpinamasi jų priežiūra parduotuvėse ir pan. Įvairias maisto, buitinės chemijos, plataus vartojimo prekes, alkoholinius gėrimus ir kitą produkciją "Sanitex" tiekia daugiau nei 600 tiekėjų, o aktyvių klientų yra per 8 tūkst., dar apie 14 tūkst. smulkių prekybininkų.

"Sanitex" turi 7 filialus, kurie įsteigti visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. Bendrovė turi išskirtines teises platinti tarptautinių kompanijų "Mars", "Procter & Gamble", "Kelogg", "Tchibo" produktus.

"Sanitex" aptarnauja visus didžiuosius prekybos ir maitinimo tinklus, iš jų "VP Market", "Rimi", "Čilija" ir kitus.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Finansų viceministre paskirta M. Tuskienė

Darbą finansų ministro Viliaus Šapokos komandoje pradeda viceministrė Miglė Tuskienė ,...

Pirmo pusmečio valstybės biudžeto pajamos didesnės nei planuota (1)

Išankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, šių metų sausį-liepą valstybės biudžetas ir...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (16)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (201)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (618)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (320)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (201)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (36)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (54)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (16)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (14)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (16)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (13)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (3)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (18)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...