"Hansabankas" patyrė 2,49 mln. litų nuostolį

"Hansabankas" pirmąjį šių metų pusmetį patyrė 2,49 mln. litų nuostolį. Nuo praėjusių metų liepos mėnesio visą laiką nuostolingai veikęs bankas birželį uždirbo 17 tūkst. litų grynojo pelno.
"Metų pradžioje patyrėme nemažų nuostolių dėl to, kad pristatėme produktą, kūrėme filialus kituose Lietuvos miestuose", spaudos konferencijoje trečiadienį sakė "Hansabanko" vyriausiasis finansininkas Antanas Poška.

Pasak jo, šiuos metus tikimasi užbaigti pelningai.

Per pusmetį "Hansabanko" turtas išaugo 129,8, paskolos - 153, indėliai - 202 procentais.

Banko turtas per pusmečio pabaigoje siekė 195,2 mln. litų. Metų pabaigoje tikimasi, kad banko turtas sudarys 280-300 mln. litų.

Pirmojo pusmečio pabaigoje paskolų portfelis sudarė 90 mln. litų, liepos pabaigoje - 110 mln. litų.

Banko vadovai tikisi, kad metų pabaigoje paskolų suma sieks 180-200 mln. litų.

Vidutinė paskola siekia 800 tūkst. litų. Paskolos smulkioms ir vidutinėms įmonėms sudaro apie 60 proc. paskolų portfelio.

Per šešis šių metų mėnesius indėlių priimta 202,64 proc. daugiau nei per pirmąjį veiklos pusmetį.

Per pirmuosius veiklos metus "Hansabanke" sukaupti indėliai sudarė 128 mln. litų. "Daugiausia indėlių yra užsienio valiuta, nors ir norėtųsi, kad žmonės patikėtų mums pinigus ir nacionaline valiuta", kalbėjo A. Poška.

"Hansabankas" priklauso didžiausiai finansinei institucijai Baltijos valstybėse - "Hansabank" grupei. Pirmąjį šių metų pusmetį grupės turtas išaugo 19,7 proc., indėliai - 28,8, paskolos - 15,4 procentų.

"Hansabank" grupė per pirmus šešis šių metų mėnesius uždirbo 39 mln. eurų (apie 155 mln. litų).

52,64 proc. "Hansabank" valdo Švedijos bankas "Swedbank".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Garso inžinierius iš Estijos: ne parduodame kolonėlės, o jūsų namuose rengiame koncertus (3)

Garso inžinierius iš Estijos Alfredas Vasilkovas daugiau nei 30 metų bando sukurti pačią geriausią garso sistemą visame pasaulyje. Dabar vyras sako, kad jo svajonė pradėjo pildytis.

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (30)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (4)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (18)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.