"Hansabankas" patyrė 2,49 mln. litų nuostolį

"Hansabankas" pirmąjį šių metų pusmetį patyrė 2,49 mln. litų nuostolį. Nuo praėjusių metų liepos mėnesio visą laiką nuostolingai veikęs bankas birželį uždirbo 17 tūkst. litų grynojo pelno.
"Metų pradžioje patyrėme nemažų nuostolių dėl to, kad pristatėme produktą, kūrėme filialus kituose Lietuvos miestuose", spaudos konferencijoje trečiadienį sakė "Hansabanko" vyriausiasis finansininkas Antanas Poška.

Pasak jo, šiuos metus tikimasi užbaigti pelningai.

Per pusmetį "Hansabanko" turtas išaugo 129,8, paskolos - 153, indėliai - 202 procentais.

Banko turtas per pusmečio pabaigoje siekė 195,2 mln. litų. Metų pabaigoje tikimasi, kad banko turtas sudarys 280-300 mln. litų.

Pirmojo pusmečio pabaigoje paskolų portfelis sudarė 90 mln. litų, liepos pabaigoje - 110 mln. litų.

Banko vadovai tikisi, kad metų pabaigoje paskolų suma sieks 180-200 mln. litų.

Vidutinė paskola siekia 800 tūkst. litų. Paskolos smulkioms ir vidutinėms įmonėms sudaro apie 60 proc. paskolų portfelio.

Per šešis šių metų mėnesius indėlių priimta 202,64 proc. daugiau nei per pirmąjį veiklos pusmetį.

Per pirmuosius veiklos metus "Hansabanke" sukaupti indėliai sudarė 128 mln. litų. "Daugiausia indėlių yra užsienio valiuta, nors ir norėtųsi, kad žmonės patikėtų mums pinigus ir nacionaline valiuta", kalbėjo A. Poška.

"Hansabankas" priklauso didžiausiai finansinei institucijai Baltijos valstybėse - "Hansabank" grupei. Pirmąjį šių metų pusmetį grupės turtas išaugo 19,7 proc., indėliai - 28,8, paskolos - 15,4 procentų.

"Hansabank" grupė per pirmus šešis šių metų mėnesius uždirbo 39 mln. eurų (apie 155 mln. litų).

52,64 proc. "Hansabank" valdo Švedijos bankas "Swedbank".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Stiklinius žaisliukus eglutėms gaminantis fabrikas iš arti

Kalėdinių žaisliukų iš stiklo gamybos paslaptis fabriko „Eglutė“ Rusijos Klino mieste darbuotojai perduoda iš kartos į kartą jau 130 metų.

„Coca-Cola" laukia permainos (17)

Bendrovės „The Coca-Cola Company“ atstovai praneša, kad Muhtaras Kentas kitąmet pasitrauks iš generalinio bendrovės direktoriaus pareigų.

„Lietuvos geležinkeliai“ kreipsis į specialiąsias tarnybas (45)

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ po 6-erių bendradarbiavimo su prieštaringos reputacijos Rusijos koncernu „Transmashholding“ metų ketina kreiptis į specialiąsias tarnybas, norėdama sužinoti, ar Rusijos bendrovė kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, ar geležinkeliai gali toliau su ja dirbti.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: M. Glodas apie motyvuotus žmones ir jų idėjas startuolių versle (1)

Šioje laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“ vieši rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ vadovas Mindaugas Glodas. Pažiūrėję laidą žinosite, kur kreiptis, jeigu turite gerą startuolio idėją, nebijote ja pasidalinti ir ieškote vadinamųjų verslo angelų, kurie prisidės ir kartu idėją pavers verslu.

Dėl pažeidimų laikinai uždaryta picerija Palangoje (4)

Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Nelima“ picerijos „Boulingas“ (Vytauto g. 98, Palanga) veikla.