Gyventojams kasmet suteikiama vis daugiau paskolų

 (6)
Šalies gyventojai šiemet, kaip ir pernai, dažniausiai skolinasi automobiliui įsigyti ir būstui remontuoti. 60 proc. SEB banko suteiktų vartojimo paskolų buvo skirtos būtent šiems tikslams. Vidutinė vartojimo paskolos vertė pirmą šių metų pusmetį buvo 4 280 eurų, dažniausiai prašoma paskolinti suma - 1 000-3 000 eurų, o vidutinis grąžinimo terminas - 3-4 metai, rodo SEB banko statistika.
© DELFI / Andrius Ufartas

Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovo Vaido Žagūnio teigimu, tautiečiai vis geriau vertina šalies ūkio perspektyvas, o tai leidžia augti ekonomikai.

„Banko suteiktų vartojimo paskolų portfelis didėja - šį augimą laikome palankiu ženklu: akivaizdu, kad gyventojai optimistiškai vertina artimiausio laikotarpio savo pačių ir šalies ūkio perspektyvas, o tai svarbi prielaida, kad ir toliau augtų vidaus vartojimas ir ekonomika“, - komentuoja SEB banko valdybos narys.

Pirmą šių metų pusmetį bendra SEB banko suteiktų vartojimo paskolų vertė buvo penktadaliu (20 proc.) didesnė, palyginti su tuo pačiu 2016 metų laikotarpiu. Pirmą šių metų pusmetį sudarytų vartojimo paskolų skaičius didėjo 7 proc., palyginti su tuo pačiu 2016 metų laikotarpiu.

Itin aktyviai gyventojai naudojasi galimybe vartojimo paskolą gauti nekeldami kojos iš namų: 8 iš 10 paraiškų šį pusmetį pateiktos internetu.

„Sudaryti vartojimo paskolos sutartį interneto banke mūsų klientai gali nuo praėjusių metų lapkričio. Šiuo metu dauguma vartojimo paskolos paraiškų pateikiama internetu - akivaizdu, kad toks būdas kreiptis į banką dėl vartojimo paskolos klientams yra patogiausias, todėl manome, kad paraiškų internetu bus pateikiama vis daugiau“, - teigia V. Žagūnis.

Vartojimo paskolų daugiausiai suteikta didžiuosiuose miestuose gyvenantiems klientams: 37 proc. - Vilniaus, 20 proc. - Kauno, 8 proc. - Klaipėdos gyventojams. Dažniausiai skolinasi 41-50 metų klientai.

„Nors besiskolinančių klientų amžius kasmet šiek tiek jaunėja, daugelio metų statistika rodo, kad daugiausiai vartojimo paskolų suteikiama 26-50 metų gyventojams. Daugelio gyventojų, ypač didžiuosiuose miestuose, profesinė veikla ir karjera įsibėgėja apie 25-uosius gyvenimo metus. Jie kuria savarankišką gyvenimą - įsirengia būstą, įsigyja automobilį, tam reikiamų lėšų skolindamiesi iš banko. Didesnis poreikis atsinaujinti būstą ir investuoti į gyvenimo kokybę vėl pastebimas pasiekus brandą, užauginus vaikus“, - sako banko atstovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Verslininkai išparduoda laisvalaikio inventorių: vasaros nebuvo (1)

Iki vasaros pabaigos likus mėnesiui dalis verslininkų nusprendė jau dabar skelbti vasariško inventoriaus išpardavimus, rašoma pranešime spaudai.

Vilniuje keisis geriamojo vandens kaina (2)

Sostinė pirmoji regione patvirtino mažinanti geriamo vandens kainą vilniečiams penktadaliu – tai trečiadienį nusprendė savivaldybės Taryba, rašoma pranešime spaudai.

Vilniaus gatvių apšvietimo tinklai bus modernizuoti už 21,6 mln. eurų (12)

Vilniaus taryba trečiadienį pritarė 21,64 mln. eurų vertės sostinės gatvių apšvietimo tinklų modernizavimo projektui.

Akibrokštas: ES pareiškė susirūpinimą dėl JAV planų išplėsti sankcijas Rusijai (314)

Europos Sąjunga trečiadienį pareiškė esanti smarkiai susirūpinusūi dėl JAV Atstovų Rūmų pareikšto pritarimo planams įvesti naujas griežtas sankcijas Rusijai, galinčias paveikti Europos energetikos ūkį.

Pirmąjį pusmetį augo Kauno miesto savivaldybės biudžetas (4)

Kauno miesto savivaldybei pavyko 17,8 proc. viršyti pirmojo metų pusmečio biudžeto pajamų planą. Tai pranešė Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI).