Gyvenimas su „Ikiuku“

 (63)
Užupio gyventojai nusprendė pamokyti kaimynę – „Ikiuko“ parduotuvę. Nuo šeštadienio bus siūloma boikotuoti „Iki“ tinklo parduotuves, nes šios esą drumsčia aplinkinių gyventojų ramybę. „Ar norėtumėte gyventi šalia tokio kaimyno?“ Plakatai su tokiu klausimu šeštadienio rytą bus iškabinti miesto gatvėse.
© DELFI / Audrius Solominas
Plakatai jau išspausdinti

Taip Jogailos, Pylimo ir Užupio gatvių gyventojai ruošiasi paraginti vilniečius boikotuoti jų gyvenamuosiuose namuose įsikūrusias „Ikiuko“ parduotuves.

„Verslas turi atsižvelgti į mūsų poreikius. Negalime ramiai miegoti, išleisti į kiemą vaikų“, – tvirtino vienas akcijos sumanytojų Audrius Šapola. Alkoholis ir triukšmas, akcijos organizatorių nuomone, didžiausios blogybės, kurias į rajoną atsineša maisto prekių parduotuvės. Parduotuvės – dažniausiai blogos kaimynės.

Nuo Užupio „Ikiuko“ alkoholio kvapą skleidžiančių žmogystų pulkai plinta ne tik po rajoną, bet ir visą Sereikiškių parką. „Visose matomose vietose iškabinsime plakatus, raginsime gyventojus boikotuoti šias parduotuves“, – tvirtino A.Šapola.

Kovoja nuo įkurtuvių dienos

Aktyvumu garsėjantys Užupio gyventojai tapo pavyzdžiu ir Pylimo bei Jogailos gatvėse įsikūrusiems „Ikiuko“ kaimynams. Jie taip pat nusprendė parodyti iniciatyvą ir kovoti su „blogu kaimynu“.

Jogailos gatvės gyventojų reikalavimai kuklesni. Akcijos jie nelaiko ypatingu įvykiu ir mano, kad tai tik kovos, kuri vyksta atidarius „Ikiuko“ parduotuvę 2002-aisiais, tąsa.

„Manau, kad tos pačios problemos rūpi ir mums, ir parduotuvei – netvarkingi klientai. Kviečiame policiją, bandome juos auklėti. Norėtume, kad aktyviau šios veiklos imtųsi ir „Ikiukas“, – aiškino namo gyventoja Ona.

Vilnietė apie tai ir vakar kalbėjosi su parduotuvės vadybininku. „Tokią iniciatyvą mes remiame, gal parduotuvių vadovai imsis ryžtingesnių veiksmų klientams tramdyti“, – svarstė „Ikiuko“ Jogailos gatvėje kaimynė.

Nori būti geri kaimynai

„Ikiuko“ parduotuvių vadovybė patikino, kad siekdama sumažinti triukšmą paklojo specialią smūgius mažinančią dangą. Tačiau gyventojams nusibodo ryte keltis be žadintuvo. „Kas rytą, nesvarbu, išeiginė ar ne, po langais burzgia automobiliai“, – skundėsi vienas Pylimo gatvės 21-o namo gyventojas.

„Ar žmonėms bus geriau be parduotuvės? Mes norime būti geri kaimynai“, – tikino „Iki“ parduotuvių tinklo komunikacijos direktorius Tomas Vaišvila ir stebėjosi tokia parduotuvių kaimynų iniciatyva.

„Tegul gyventojai apsvarsto, kas jiems geriau: klaidžioti kažkur ar įsigyti reikiamų prekių čia pat vietoje. O dėl alkoholio – jeigu yra paklausa, yra ir pasiūla. Čia daugiau žmonių kultūros reikalas, nesame kontroliuojanti institucija. Kviečiame policiją, bet tą patį gali padaryti ir patys gyventojai“, – pabrėžė T.Vaišvila.

„Iki“ tinklo komunikacijos direktorius teigė, kad anksčiau konfliktų tarp „Ikiuko“ ir gyventojų nebuvo kilę, o su Užupio bendruomene parduotuvė visuomet gerai sutardavo: padėdavo organizuoti renginius, remdavo įvairias iniciatyvas.

„Visuomet reaguojame į žmonių kreipimusis. Kalbamės, darome, ką galime. Lauksime ir dabar, kad ir plakatų, akcijų ar renginių – tai bus proga išklausyti žmonių skundus“, – kalbėjo T.Vaišvila.

„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:

Opozicijos derybos sužlugo

Kulka pasirinko lietuvį

Studentai grasina politikams

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Portugalijos fiskalinė būklė gerėja (1)

Portugalija, dar viena euro zonos šalis, sulaukė iš Europos Komisijos (EK) teigiamo finansinės situacijos įvertinimo po to, kai šalies biudžeto deficitas pernai sumažėjo iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tai yra žemiau nei ES nustatytas 3 proc. limitas, informuoja BBC.

D. Trumpa: pieno produktų gamybą augina eksportas (8)

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės padidino pieno gaminių pardavimą eksporto rinkose, todėl per pirmąjį šių metų ketvirtį perdirbo 3,4 proc. daugiau žaliavinio pieno, nei pernai tuo pačiu metu, sako bendrovės „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

„Brexit“ yra „palanki proga“ ES finansų sektoriui

Didžiosios Britanijos sprendimas išstoti iš Europos Sąjungos gali padidinti ES finansų kompanijų patrauklumą, pirmadienį pareiškė naujasis Prancūzijos ekonomikos ministras Bruno Le Maire'as ir paragino šį sektorių „pasinaudoti proga“.

W. Schaueble: Graikijos ekonomika vis dar nėra konkurencinga

Reformos, dėl kurių susitarė Graikija ir tarptautiniai kreditoriai, yra „puikios“, bet šalies ekonomika vis dar nėra konkurencinga ir Atėnai turi kuo greičiau sutartas reformas įgyvendinti, teigia Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaueble.

S. Skvernelis suteikė vilties: užsiminta apie alkoholio draudimų atidėjimą papildyta R. Karbauskio komentaru (278)

Pirmadienį Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis susitiko su alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms nepritariančių asocijuotų organizacijų atstovais.