"Geonaftos" investuotojai atsitraukė

Apie tai trečiadienį pranešė SBA koncerno atstovas spaudai Gintautas Misiukevičius.

Pasak jo, sprendimas priimtas atlikus teisinį ir finansinį įmonės auditą.

Auditas parodė, kad naujų telkinių įsisavinimas bei naftos gavybos didinimas pareikalaus keliskart didesnių investicijų, nei buvo planuota.

Potencialūs pirkėjai, be kita ko, mano, jog neišspręsta daug teisinių problemų, nepakankamai sumažintas žemės gelmių mokestis.

Norvegų ir lietuvių konsorciumas teigia anksčiau negalėjęs įvertinti realios bendrų įmonių "Genčių nafta" ir "Minijos nafta" padėties. Šių įmonių akcijos, pasak pranešimo, yra svarbiausia parduodamos "Geonaftos" dalis.

"Mums, kaip būsimiems akcininkams, svarbu, kokios investicijos padarytos šiose įmonėse, koks jų rentabilumas, gavybos kaštų struktūra ir dydis", teigė G. Misiukevičius.

"Geonafta", kuri valdo po 50 proc. "Genčių naftos" ir "Minijos naftos" akcijų, realiai negali įtakoti nei jų valdymo, nei kainų politikos ar bendros strategijos.

"Paaiškėjus patikrinimo rezultatams, konsorciumas buvo priverstas peržiūrėti savo planus ir nutarė, jog esant daugybei veiklos vystymą ribojančių faktorių, investuoti į šią įmonę būtų perdaug rizikinga. Norint toliau dalyvauti projekte, pirmiausia reikėtų išspręsti visas teisines, finansines bei kitas problemas", rašoma pranešime spaudai.

Valstybės turto fondo generalinis direktorius Stasys Vaitkevičius BNS sakė, jog lauks oficialaus konsorciumo atstovų rašto ir tik po to pradės derybas su antrosios vietos laimėtoju - konsorciumu "Naftos gavyba".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (3)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.

Kokių priemonių imtis įsigijus nekokybišką prekę (3)

Lietuviai labai kuklūs ir nesikreipia dėl nekokybiškų prekių ar paslaugų, tikėdami, kad jų garantija – vos 14 dienų.

Advokatas: Maskvos arbitražas priėmė teisingą sprendimą dėl V. Antonovo ieškinio (5)

Maskvos arbitražo sprendimas nutraukti 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą yra teisingas sprendimas, mano su byla nesusijęs advokatas.

Mažėjo nedarbo lygis Lietuvoje (25)

Lietuvos darbo biržos duomenimis, 2016 m. spalio 1 d. darbo biržoje registruoti neturintys darbo asmenys sudarė 7,2 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų, ir tai yra 0,9 proc. punkto mažiau nei prieš metus.

Nakvynė Alytaus miesto centre – už 10 eurų (4)

Į Alytų atvykę svečiai miesto centre nakvynę parai galės užsisakyti tik už 10 eurų.