Gatvės prekiautojai, siūlantys praeiviams ledus, vaisvandenius, akinius nuo saulės, vaisius ir daržoves skundžiasi, kad jų veiklos pelningumas vis mažėja ir teigia, jog pirkėjai vis dažniau teikia pirmenybę pigesnėms prekėms prekybos centruose ir turguose.
Prekyba
Kauno miesto savivaldybėje lauko prekeivių šiemet palyginti su tuo pačiu 2002-ųjų laikotarpiu sumažėjo 25 procentais. Per pirmąjį šių metų pusmetį mieste prekiauti išduoti 1083 leidimai, o pernai per pirmuosius šešis mėnesius leidimus buvo gavę 1443 kauniečiai.

"Vis daugiau žmonių iš gatvės nutaria verstis nuolatine, o ne trumpalaike prekyba, įsikuria ar prisiglaudžia pas ką nors po stogu, išsinuomoja patalpas, steigia savo verslą", - BNS sakė Kauno savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Prokopienė.

Klaipėdos gatvėse šiais metais daugiau sutinkama tik prekeivių suvenyrais, o, pavyzdžiui, norinčiųjų pardavinėti ledus sumažėjo nuo 113 pernai iki 95 šiemet. Akinius nuo saulės ir kitus paplūdimio reikmenis siūlo tiek pat prekeivių kaip ir pernai.

Klaipėdos miesto savivaldybės Verslo skyrius šių metų rugpjūčio 1 dieną buvo išdavęs 229 leidimus verstis lauko prekyba. Per tą patį laikotarpį pernai buvo išduoti 238 leidimai.

"Žmonės nelabai jau ir perka gatvėje, nes nenori įsigyti daržovių ar vaisių, visą dieną kvėpavusių pravažiuojančių mašinų išmetamais teršalais, todėl dažniausiai apsiperkama prekybos centruose, nes ten ir pigiau", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Verslo skyrius vedėja Zita Žižytė.

Per šių metų šešis mėnesius leidimų verstis lauko prekyba Alytaus miesto savivaldybė išdavė daugiau nei per tą patį laikotarpį 2002 metais: pernai buvo išduota 150 leidimų, šiemet - 210.

Ledais ir akiniais nuo saulės prekiauti Alytaus gatvėse šiemet panoro tiek pat žmonių, kaip ir praėjusiais metais, tačiau nutarusių pardavinėti daržoves padaugėjo daugiau nei dvidešimčia. Daugiausia į Alytų daržovių atveža Punios gyventojai.

"Dėl sausros Žemaitijoje šiemet Alytuje neprekiauja daržovių, ypač kopūstų augintojai iš Šiaulių. Pernai jų buvo ne vienas", - BNS sakė Alytaus miesto savivaldybės Ekonomikos ir turto skyriaus vyresnioji specialistė Birutė Adomavičienė.

Pasak jos, šiemet daugiau leidimų verstis lauko prekyba daržovių augintojams išduota, nes sodo gėrybėms užaugti buvo palankūs gegužės ir birželio orai.

Panevėžio miesto savivaldybės Ekonomikos skyriaus komercinės veiklos poskyrio vyresnioji specialistė Kristina Buinauskienė teigė, kad mieste šiemet užsidirbti iš lauko prekybos panoro 5 panevėžiečiais daugiau nei pernai.

Lauko prekyba besiverčiantys panevėžiečiai prekiauja ledais, loterijos bilietais, vaisiais bei daržovėmis ir akiniais nuo saulės. Verstis šia veikla šiemet išduoti 129 leidimai, tiek pat, kaip ir praėjusiais metais per tą patį pirmąjį pusmetį, tačiau 62 leidimai išduoti lauke prekiauti tik švenčių ir renginių metų, o ne kasdien.

"Nemanau, kad per mažai žmonių nori užsiimti lauko prekyba. Lauko prekybos vietų poreikis labai mažas, prekeiviai dejuoja, kad mažai parduoda", - BNS sakė K.Buinauskienė. Anot jos, didžiausi lauko prekyba užsiimančių žmonių konkurentai yra turgūs ir prekybos centrai bei kitos mažesnės parduotuvėlės.

K.Buinauskienės nuomone, lauko prekybos vietos miesto nepuošia, tačiau Panevėžio valdžia lauko prekyviečių naikinti neketina, nes ji ir taip yra ribojama, pavyzdžiui, neleidžiama prekiauti ne maisto prekėmis.

Šiauliuose leidimų verstis lauko prekyba per pirmuosius septynis šių metų mėnesiu į savivaldybę kreipėsi 8 prekeiviais daugiau nei per tą patį laikotarpį 2002-aisiais. Šiemet išduoti 148 leidimai.

Šiame mieste šiemet daugiau prekiautojų akiniais nuo saulės, bet sumažėjo siūlančių vaisius bei daržoves. Ledų prekeivių Šiauliuose sumažėjo nuo 37 pernai iki 27 šiemet.

Vilniaus miesto savivaldybės Verslo ir paslaugų skyrius leidimų verstis lauko prekyba išdavimo teisę yra perleidusi seniūnijoms.

Pasak šio skyriaus vedėjos Virginos Skyrienės, lauko prekyba yra būtina, ji neišnyks, tačiau prekybos sąlygos turi pagerėti, nes taip dirbti, kaip yra dirbama dabar, negalima - nesudaromos higieninės sąlygos nei pardavėjui, nei pirkėjui. Vilniaus Naujamiesčio seniūnija verstis lauko prekyba per pirmą šių metų pusmetį išdavė 55 leidimus arba 8 leidimais mažiau nei 2002 metais per tą patį laikotarpį. Padaugėjo prekiautojų ledais (nuo 15 pernai iki 22 šiemet), gėlėmis (nuo 16 iki 21), vaisvandeniais, o akinius nuo saulės ir šiemet, ir pernai siūlo tie patys du pardavėjai.

Seniūnijos vyresnioji specialistė Renata Dulko teigė, kad prekiautojų ledais Naujamiesčio teritorijoje padaugėjo, nes vyksta šalia esančio Gedimino prospekto remonto darbai.

Tuo tarpu Senamiesčio seniūnijos teritorijoje šiemet lauke ledais ir vaisvandeniais prekiauti panoro 23 vilniečiai, arba 8 mažiau nei pernai. Senamiestyje vėl leista prekiauti akiniais nuo saulės, bet uždrausta prekyba vaisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (146)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Loterijų asociacija: nauji reikalavimai gali užkirsti kelią Lietuvoje rengti loterijas „Eurojackpot“ ir „Vikinglotto“ (48)

Nauji reikalavimai loterijų organizatoriams, kuriais siekiama mažinti loterijų prieinamumą ir...

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (13)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (10)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (146)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (59)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (28)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1213)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (338)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (4)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (18)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...