Galima "Lietuvos telekomo" kaina - 1,4 mlrd. litų

 (3)
Tokiu būdu viena telekomo akcija verta 4,02-4,90 lito.

"Dresdner Kleinwort Benson" parengtame tyrime 100 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų vertinama nuo 3,28 mlrd. iki 4 mlrd. litų.

"Lietuvos telekomo" vertė, anot banko, yra sumažinta 30 proc., nes telekomas neteikia tiesioginio mobiliojo ryšio paslaugų.

"Lietuvos telekomo" patarėjų konsorciumo dalyviai Lietuvoje mano, kad 35 proc. telekomo akcijų dalis verta nuo 930 mln. iki 1,43 mlrd. litų.

Pasak dienraščio "Verslo žinios", finansų maklerio įmonė "Suprema" nustatė, kad telekomo akcijos kaina verta 3,27-3,80 lito, o viso "Lietuvos telekomo" vertė yra nuo 2,667 mlrd. iki 3,099 mlrd. litų.

Finansų maklerio įmonės "VB Vilfima" tyrime teigiama, kad telekomo akcijos vertė turėtų būti apie 5,5-5,6 lito, tačiau kainą sumažinus 10 proc. nustatyta 5 litų riba.

"Suprema" pardavinės akcijas Baltijos šalių instituciniams, o "VB Vilfima" - Lietuvos investuotojams.

DKB pabrėžia, kad didžiausios telekomo akcininkės - Skandinavijos "Telia" ir "Sonera", dominuojančias ir Estijos bei Latvijos rinkose, sėkmingai įgyvendina "Lietuvos telekomo" tinklų modernizavimą, turi geras perspektyvas interneto paslaugų rinkoje.

Be to, "Dresdner Kleinwort Benson" pažymi augantį "Lietuvos telekomo" pelną, besikeičiančią bendrovės pajamų struktūrą, kurioje didėja vietos paslaugų indėlis, bei tai, jog telekomas iki 2005 metų greičiausiai nemokės pelno mokesčio.

DKB nuomone, dabartinis telekomo akcijų pardavimo atskaitos taškas yra kaina, už kurią akcijos buvo parduotos "Telia" ir "Sonerai". Pastarosios 1998 metais už 60 proc. telekomo akcijų sumokėjo 2,04 mlrd. litų - vidutiniškai po 4,17 lito už akciją.

Šių metų birželio 12 dieną Lietuvoje ir užsienyje Vyriausybė parduos 35,01 proc. arba 285 499 891 "Lietuvos telekomo" akciją. Po šio pardavimo telekomas bus didžiausia pagal rinkos kapitalizaciją Lietuvos bendrovė, kurios akcijos bus kotiruojamos Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (11)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (117)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.