G. Nausėda: euro klausimas Lietuvai gali brangiai kainuoti

 (179)
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ teigė, kad šalies politikų neapsisprendimas dėl euro įvedimo gali brangiai kainuoti. Pasak jo, įmonės, tikėdamosi euro sulaukti 2015 m., jau tam rengiasi ir investuoja į informacines technologijas. Tačiau šios investicijos gali sudegti, jeigu euro Lietuva 2015 m. neįsives.

„Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad verslo bendrovės šiuo metu jau investuoja į informacines technologijas, rengdamosi euro įvedimui 2015 m. Tai ką – tie pinigai yra metami į kažkokią šiukšlių dėžę? Jeigu, sakykime, metų eigoje išaiškės, kad euras vis dėlto bus neįvestas, juk viskas sensta, jeigu tie pinigai bus įdėti ir euras atidėtas kažin kiek laiko, tai, be abejo, paskui reikės jau investuoti į kitas informacines technologijas“, – sakė G. Nausėda.

Ekonomistas pabrėžė, jog klaidinga galvoti, kad į euro zoną mes galime įstoti bet kada. G. Nausėdos teigimu, tokio šanso kaip kitąmet vėliau gali tekti ilgai laukti.

„Mes įsivaizduojame, kad euro įvedimas yra, jeigu kalbant krepšinio terminais, kažkoks trijų metrų skersmens krepšinio lankas, į kurį kamuolį gali įmesti bet kada. Šiandien nenoriu, įmesiu rytoj... Bet juk taip nėra. Mes šiuo metu turime tikrai labai neblogas sąlygas patekti į euro zoną tiek dėl infliacijos, tiek dėl valstybės skolos, tiek dėl net biudžeto deficito, o rytoj nėra jokių garantijų, kad pasaulyje infliacija neišaugs, Europoje infliacija neišaugs, Lietuvoje infliacija neišaugs... Ji gali išaugti ir mums gali būti labai sunku į tą korsetą įsisprausti 2015 ar 2016 m.“, – perspėjo G. Nausėda.

Jis įžvelgė ir dar vieną esminę įsisenėjusią Lietuvos politikos problemą – nesugebėjimą apsispręsti dėl strateginių klausimų.

„Būtent tai ir yra turbūt pagrindinė Lietuvos problema, čia jau politikos turbūt problema, kad mes į viską žiūrime iš atvėsusių cepelinų pozicijos. Kitaip tariant, gal reikia, bet gal ir ne, gal norim, bet gal ir ne... Tai mes taip nieko ir nepadarom: nei energetikos sistemoje, nei euro įvedime, nei kažkuriose kitose srityse. Mes, tiesą sakant, neužsibrėžiame sau jokių kietesnių tikslų ir nemėginame dėt visų pastangų tiem tikslam įgyvendinti. Aš matau čia kaip struktūrinę įsisenėjusią Lietuvos politikos problemą“, – kalbėjo G. Nausėda.

Visą laidos „Atviras pokalbis“ įrašą galite rasti čia.

Žinių radijas
 
179
Registruoti (1) Anonimiški (178)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Briuselis siunčia žinią Europai apie Graikiją specialiai DELFI iš Briuselio (226)

2015 sausio mėn. 26 d. 21:28
Pirmadienio vakarą po Eurogrupės susitikimo, kuriame pirmą kartą su visomis euro zonos narės teisėmis dalyvavo Lietuvos ministras Rimantas Šadžius, Europai yra siunčiama žinia dėl Graikijoje įvykusių rinkimų.

Ispanija tarė griežtą „ne“ Graikijai (30)

2015 sausio mėn. 26 d. 20:27
Atėnai, Graikija
AOP nuotr.
Pirmadienį Ispanijos valdančioji konservatorių partija pareiškė ketinanti priešintis bet kokiems planams nurašyti Graikijos įsiskolinimus. Toks požiūris rodo, kad graikų „Syriza“ gali susidurti su rimtais sunkumais įgyvendinant savo numatytą politinę programą, padėjusią savaitgalį laimėti rinkimus. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Atsistatydina žaislų gamintojos „Mattel“ direktorius (1)

2015 sausio mėn. 26 d. 19:29
Žaislų gamintoja „Mattel“ pirmadienį pranešė, kad jos generalinis direktorius Bryanas Stocktonas atsistatydino po trejų vadovavimo finansinių sunkumų turinčiai įmonei metų. Apie tai praneša AP.

Apklausa: bendrovės tikisi priimti naujų darbuotojų ir didinti atlyginimus (4)

2015 sausio mėn. 26 d. 19:21
Suaktyvėjus prekybai JAV bendrovės padidino darbuotojų skaičių paskutiniuosius tris 2014 metų mėnesius, taip pat įmonės optimistiškai nusiteikusios ir dėl tolesnių mėnesių. Tikimasi, kad ir toliau gerėjančios verslo sąlygos kels regione užimtumo lygį bei atlyginimus ir pirmąjį šių metų ketvirtį. Tokias nuotaikas rodo pirmadienį pateiktos apklausos duomenys, praneša AP.

Baigėsi kalbos apie nuolaidas Rusijai: Lenkija siūlo griežtinti sankcijas (112)

2015 sausio mėn. 26 d. 18:49
Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pirmadienį paragino Europos Sąjungą (ES) apsvarstyti griežtesnių sankcijų pritaikymą Rusijai dėl karo veiksmų eskalavimo Ukrainoje, skelbia „Reuters“.