„Fitch“ prognozuoja sparčiausią per aštuonerius metus pasaulio BVP augimą

 (5)
Tarptautinė reitingų agentūra „Fitch Ratings“ prognozuoja spartesnį pasaulio bendrojo vidaus produkto (BVP) 2018 metais augimą; agentūros prognozėmis, pasaulio BVP kitąmet išaugs 3,1 proc., ir tai bus didžiausias prieaugis nuo 2010 metų.
© Reuters/Scanpix

Taip pat patikslinama, kad šiais metais pasaulio ekonomika pakils 2,9 procento.

„Spartesnis augimas šiais metais atspindi pagerėjimą tiek išsivysčiusiose ekonomikose, tiek ir besivystančios ekonomikos valstybėse“, - teigia vyriausiasis „Fitch“ ekonomistas Brianas Coultonas.

Ypač pagerinta euro zonos ekonomikos prieaugio prognozė. Anksčiau skelbta, kad Europos Komisija prognozuoja 3,9 proc. pasaulio ekonomikos prieaugį 2018 metais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

ES ir Kanados prekybos sutarties ratifikavimas nukeliamas rudeniui (68)

Europos Sąjungos (ES) ir Kanados prekybos susitarimo ratifikavimas gali būti nukeltas į rudenį, nors Lietuvos diplomatai tikėjosi, kad tai galėtų įvykti dar pavasario sesijoje.

Garso inžinierius iš Estijos: ne parduodame kolonėlės, o jūsų namuose rengiame koncertus (5)

Garso inžinierius iš Estijos Alfredas Vasilkovas daugiau nei 30 metų bando sukurti pačią geriausią garso sistemą visame pasaulyje. Dabar vyras sako, kad jo svajonė pradėjo pildytis.

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (31)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (5)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.