Finansų ministerija neužtikrina Būsto programos įgyvendinimo

 (1)
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Birutė Visokavičienė mano, kad Finansų ministerija (FM) nevykdo racionalios ir efektyvios fiskalinės politikos ir neužtikrina pajamų, kurias gautų valstybės biudžetas padidėjus statybos ir šios pramonės darbų apimčiai.

Pasak parlamentarės, 1997 metais Vyriausybė įpareigojo iš valstybės biudžeto pagal sutartis su bankais mokėti skirtumą tarp komercinių palūkanų ir 5 proc. palūkanų, kurias moka patys gyventojai už paimtą paskolą.

Tokiomis sąlygomis 1998 ir 1999 metais išduotų lengvatinių paskolų suma siekė 70 mln. litų (1998-aisiais - 25 mln. litų, pernai - 45 mln. litų). Paskolos išduotos 1400 gavėjų.

B. Visokavičienės teigimu, šių metų valstybės biudžete palūkanų skirtumui dengti numatyta 4,4 mln. litų. Tai reikštų, kad bankai išduotų paskolų už 200 mln. litų, jeigu su jais FM sudarytų sutartis taip, kaip 1998-1999 metais.

Konservatorės nuomone, siekdama žmonėms atpiginti kreditus, Vyriausybė 1998 metais įsipareigojo įsteigti būsto paskolų draudimo bendrovę, kuri gautų draudimo įmokas iš būsto paskolų draudėjų bei garantuotų paskolų grąžinimą bankams.

Tačiau, pasak B. Visokavičienės, FM atsisakė garantuoti už pačios įsteigtą valstybinės draudimo bendrovės veiklą.

Konservatorė Elvyra Kunevičienė spaudos konferencijoje antradienį teigė, jog Būsto programos įgyvendinimą reikėtų spręsti tik tada, kai šalyje bus išspręstos atsiskaitymų problemos. "Būsto programos vykdyti nedrįsčiau, kol nebus išspręstos atsiskaitymų tarp ūkio subjektų ir valstybės problemos", sakė parlamentarė.

Pasak jos, valstybė ūkio subjektams dabar skolinga apie 3 mlrd. litų. Ūkio subjektai valstybei skolingi 3,245 mlrd. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (31)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (31)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.