Finansų krizė gali peraugti į valiutos krizę

 (6)
Lietuvoje gali kilti valiutos krizė, perspėja Centro sąjungos frakcijos narys, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Glaveckas.
"Beveik visos reformos yra sustojusios, todėl kai kurių finansinių rodiklių pozityvūs poslinkiai nereiškia kilimo iš finansų krizės. Valiutos krizės pavojus nėra praėjęs", trečiadienį spaudos konferencijoje teigė K. Glaveckas.

Pasak jo, ir toliau lieka eksportuotojams nepalankus lito ir euro santykis, auga valstybės ir užsienio skola, didėja valstybės įsiskolinimai verslui ir atvirkščiai.

K. Glaveckas sakė, kad reformos pradėtos, joms panaudoti milžiniški pinigai, tačiau daugeliu atveju jos nėra baigtos. Jo teigimu, iki šiol nereformuotas valstybės valdymas ir biurokratinė valdžia, mokesčių sistema, taip pat sveikatos apsauga, švietimas ir energetika.

"Tebelieka atgyvenusi pinigų politika - lito, kaip šventos karvės, įvaizdis", kalbėjo K. Glaveckas.

Todėl, anot jo, Lietuvoje turi susiformuoti politinės jėgos, kurios žinotų, kaip toliau tęsti pradėtas reformas.

"Reformas reikės daryti, nes jų nepadarę mes negalime tikėtis jokio stabilesnio ekonomikos augimo, ėjimo į Europos Sąjungą", mano K. Glaveckas.

Jis siūlo už "Lietuvos telekomo" akcijas gautus pinigus (valstybė parduoda 35 proc. akcijų) panaudoti išimtinai pensijų sistemos reformai vykdyti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (27)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (70)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.