Festivalių rengėjai apie draudimus: tapsime musulmonais?

 (490)
Vasaros muzikos festivalių rengėjai stoja piestu prieš Vyriausybės planus riboti prekybą alkoholiu masinių renginių metu. Pasak jų, tai reikštų brangstančius bilietus arba net festivalių naikinimą.
© DELFI / Adomas Pivoriūnas

Festivalių „Bliuzo naktys“, „Galapagai“, „Roko naktys“ organizatorius, festivalių asociacijos atstovas Algirdas Barniškis ketvirtadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad priėmus naują tvarką, jokiame šalyje vykstančiame festivalyje nebus galima išgerti net bokalo alaus. A. Barniškį piktina, kad jokie valdžios atstovai su jais nesitarė ir nediskutavo.

„Mūsų patirtis didžiulė ir mes puikiai tvarkomės savo renginiuose, festivaliuose, kurie vyksta po atviru dangumi, kontroliuojame ir mažiname alkoholio prieinamumą, tuo labiau, kad Lietuvoje jokiame atvirame renginyje ir neleidžiama prekiauti jokiu stipriu alkoholiniu gėrimu, išskyrus iki 5 proc. stiprumo alų“, – dėstė A. Barniškis.

Jo tvirtinimu, tokios praktikos nėra niekur kitur Europoje.

„Mums atrodo, kad čia tiesiog kažkoks užmojis nužudyti Lietuvos festivalius, arba dalį jų išvaryti iš Lietuvos, arba tiesiog, kad dalis jų tiesiog neišsilaikytų“, – sakė A. Barniškis.

Tapsime Jordanija?

Festivalio „Visagino Country“ organizatorė Elena Čekienė prisiminė šį festivalį pradėjusi kurti Maskvos pučo metu. Ji tikisi, kad pavyks atlaikyti ir antrąjį pučą, kuriam prilygina numatomus ribojimus.

„Aš esu pati labai nemėgstanti girtų žmonių, nemėgstanti tų, kurie stipriai daug vartoja alkoholio. Tačiau visiškai pateisinu bokalą ar du alaus festivalio metu. Nes argi draudimais reikia pradėti?“, – dėstė E. Čekienė.

"Visagino Country 2016" akimirkos
"Visagino Country 2016" akimirkos
© L.Asaks nuotr.

Kiekvieną rytą po festivalio E. Čekienė pasakojo skambinanti greitajai medicinos pagalbai ir policijai – iki šiol nė karto neįvyko jokokio baisaus įvykio. Jos tvirtinimu, policija netgi sako, kad festivalio metu būna ramiau nei įprastinį savaitgalį.

„Ar mes dabar pasidarysime musumoniška šalimi kaip Jordanija? Ar mes, eidami į Europą, kalbėdami apie vakarietiškas laisves ir vertybes, vienu klausimu atsisukame kažkur kitur?“, – klausė „Visagino country“ organizatorė.

Ugnius Liogė, pagoniško festivalio „Mėnuo juodaragis“ organizatorius, aiškino, kad šiame festivalyje niekada nebuvę masinio alaus vartojimo, nekilę jokių problemų su policija. Žmonės į šį festivalį atvyksta su vaikais.

U. Liogės teigimu, uždraudus prekybą alkoholiu, brangtų bilietai ir taip nukentėtų net tie, kurie alkoholio nevartoja visai. Bilietai brangtų, nes pagrindiniai festivalių rėmėjai – alaus kompanijos.

L. Lučiūnas: anksčiau draudė džinsus ir auskarus

Muzikos atlikėjų vadybininkas Lauras Lučiūnas pridūrė, kad atlikėjams festivaliai yra vienas pagrindinių pajamų šaltinių. L. Lučiūno tvirtinimu, jei festivaliai netenka dalies pajamų, jie pirmiausia atsisako mažiau žinomų atlikėjų. Prodiuserio tvirtinimu, atlikėjai jaučia didžiulę baimę ir yra sunerimę, atvirai pasisako prieš planuojamus ribojimus.

Lauras Lučiūnas
Lauras Lučiūnas
© DELFI / Karolina Pansevič

„Apskritai kalbant apie muziką, kažkada buvo draudžiami auskarai, džinsai, man atrodo, mes dabar važiuojame, kad teks greitu metu vėl dainų tekstus atnešti suderinimui į kažkokį komitetą, ar teisingai dainuojame. (…) Kiekvienas kreivesnis, kitoniškas takelis mums pasidaro nebesuvokiamas“, – kalbėjo L. Lučiūnas. Jo teigimu, dar vienas ribojimas būtų pražūtingas daugeliui artistų.

L. Lučiūnui panašios situacijos neteko matyti kitose šalyse. Prodiuserio tvirtinimu, jam jau skambino kolegos iš užsienio stebėdamiesi, ar iš tiesų taip Lietuvoje vyksta. Jis atkreipė dėmesį, kad didžiausias muzikos festivalis „Open'er“ vyksta kaimyninėje Lenkijoje.

„Nelabai tikiu, kad su mumis reikia elgtis kaip su mažvaikiais“, – rėžė muzikantas Jurgis Didžiulis. Jo nuomone, kovojant su alkoholizmu, pirmiausia žmones reikia edukuoti, o ne riboti, forsuoti drakoniškomis priemonėmis.

R. Karbauskis nenusileidžia: viskas dėl vaikų

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Aušrinė Armonaitė kalbėjo, kad Lietuvoje turime problemų su alkoholizmu, tačiau iš tikro didžiąją dalį alkoholio išgeria maža dalis visuomenės. Tuo metu Vyriausybės siūlomas paketas taikosi į labai plačią visuomenės dalį.

„Draudimas prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais festivalių metu, ko gero, reikš, kad daugelio festivalių Lietuvoje neliks, jie turės ieškoti kitų namų ir galbūt kaimyninėse valstybėse“, – dėstė A. Armonaitė.

Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kultūros komiteto narys konservatorius Vytautas Kernagis aiškino, kad paskaičius Vyriausybės siūlomą paketą jam buvo šokas. Daugeliui draudimų V. Kernagis pritaria, bet pastarasis politikui kelia juoką ir jis nesupranta pagrindo.

Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis nenusileidžia. Seimas svarstys Vyriausybės siūlymą riboti prekybą alkoholiu masinių renginių metu ir kitus alkoholio ribojimus.

„Kiek aš žinau, atlikėjai dainuoja blaivūs. O šnekant apie tuos žmones, kurie važiuoja į renginius – jei renginiuose nebus nė vieno vaiko, arba jaunuolio iki 20 metų, po pakeitimo įstatymo, kad jaunimas iki 20 metų Lietuvoje nevartos alkoholio, tokiu atveju aš čia didelės problemos nematyčiau“, – į priekaištus reaguoja R. Karbauskis.

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

Tačiau jis sakė nežinantis renginių, kuriuose nebūtų vaikų. R. Karbauskio teigimu, būtent vaikai yra pagrindinis argumentas, dėl ko festivalių metu nebus galima prekiauti alkoholiu, taip pat nebus galima jo vartoti.

R. Karbausis sako, kad po festivalių metu alkoholio vartoję žmonės patenka į ligonines, miršta, taip pat vartoja narkotikus, o už tai niekas nebūna atsakingas. Politiko tvirtinimu, renginio organizatoriai turi užtikrinti dalyvių saugumą. „Kita vertus, mūsų visuomenė tikrai keičiasi į gerą pusę, šiandien didžiausi festivaliai tie, kuriuose alkoholis nepardavinėjimas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Vokietijos verslininkų apklausa: Lietuva – patraukli vieta investicijoms (4)

Remiantis Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) įmonių apklausa, 2017 m. Lietuva įvardijama kaip viena geriausių vietų verslui Centrinėje ir Rytų Europoje, rašoma pranešime spaudai.

„Tiffany“ pardavimai JAV netikėtai sumažėjo

JAV papuošalų kūrėjos „Tiffany & Co“ ketvirtiniai pardavimai Šiaurės ir Pietų Amerikoje, didžiausioje gamintojos rinkoje, netikėtai sumažėjo, informuoja BBC.

Lietuvoje atsiras dar vienas bankas (41)

Atsižvelgdama į kredito unijos „Mano unija“ prašymą ir jos atliktus pasirengimo banko veiklai veiksmus, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba leido ją pertvarkyti į akcinę bendrovę, rašoma Lietuvos banko pranešime.

Panevėžio VMI atlieka tarnybinį patikrinimą dėl galimai neblaivaus darbuotojo (3)

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad pradėjo tarybinį patikrinimą dėl galimai neblaivaus darbuotojo. Darbuotojas laikinai nušalintas nuo darbo, rašoma pranešime spaudai.

Siūlo nebeapmokestinti bedarbių išmokų (12)

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir grupės komiteto narių pasiūlymui keisti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, kad nedarbo socialinio draudimo ir dalinio darbo išmokos nebūtų apmokestinamos. Tikimasi, kad šiam pasiūlymui pritars Seimas.