E.Vilkas neigia siūlęs sujungti "Lietuvos telekomą" ir "Omnitel"

Privatizavimo komisijos pirmininkas Eduardas Vilkas pareiškė, kad nei Privatizavimo komisija, nei Valstybės turto fondas nesiūlė Skandinavijos bendrovėms "Telia" ir "Sonera" sujungti "Lietuvos telekomą" ir "Omnitel".
Bendrovėms "Sonera" ir "Telia" kartu priklauso 60 proc. fiksuoto telefono ryšio operatoriaus "Lietuvos telekomas" ir 55 proc. mobiliojo ryšio bendrovės "Omnitel" akcijų.

Tačiau spaudos konferencijoje ketvirtadienį E. Vilkas patvirtino, kad tokia galimybė svarstoma jau seniai.

"Ir "Lietuvos telekomas", ir "Telia", ir "Sonera" žino, kad jei telekomas turėtų mobiliojo telefono ryšio paslaugas, jo akcijos būtų brangesnės. Svarstant pradžioje, šis klausimas buvo iškilęs. Bet tai yra "Omnitel" ir "Lietuvos telekomo" akcininkų reikalas", sakė E. Vilkas.

"Lietuvos telekomo" 35 proc. akcijų paketo pardavimas Privatizavimo komisijoje pradėtas svarstyti šių metų pradžioje. Pasak E. Vilko, svarstant "Lietuvos telekomo" ir "Omnitel" susijungimo galimybę, tai girdėjo "Telia" ir "Soneros" atstovai.

Tačiau, pasak jo, niekas iš Suomijos ir Švedijos bendrovių negali reikalauti jokio atsakymo, nes "niekas į jas nesikreipė".

Apie Lietuvos privatizavimo komisijos pasiūlymą "Sonerai" ir "Telia" prijungti "Omnitel" prie "Lietuvos telekomo", remdamasi E. Vilku, trečiadienį pranešė agentūra "Reuters".

E. Vilkas ketvirtadienį teigė, kad "Reuters" jį neteisingai suprato, o Turto fondo generalinis direktorius Stasys Vaitkevičius pareiškė, kad tai yra "tikra antis".

Tačiau Privatizavimo komisijos vadovas pripažino, kad susijungimo galimybė buvo ir tebėra, ir "tas gandas yra mums naudingas".

"Lietuvos telekomas" ir "Omnitel" ketvirtadienį bendrame pranešime spaudai ketvirtadienį paneigė pranešimus apie galimą susijungimą.

E. Vilkas mano, kad Lietuvoje galėtų būti parduota apie 5 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų, tačiau ši dalis gali būti ir didesnė.

"Niekas nežada Lietuvoje riboti akcijų pardavimo, tačiau realybė yra tokia, kad biednose šalyse paprastai nėra tiek daug pinigų", sakė E. Vilkas.

BNS žiniomis, "Lietuvos telekomo" akcijų pardavimo struktūra turėtų būti paskelbta kitą savaitę.

Likusius 35 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų paketą tikimasi parduoti iki šių metų birželio pabaigos. Akcijos bus parduodamos viešai Londono ir Vilniaus vertybinių popierių biržose.

Prognozuojama, kad už telekomo akcijas valstybė galėtų gauti nuo 1 mlrd. iki 1,5 mlrd. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (30)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (101)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.