Europos Komisijos vertinimu, Lietuva pernai praktiškai nepadarė jokios pažangos, ji vadinama ribota, teigia Prezidentūra, o tam tikras nedidelis progresas pasiektas tik lengvinant mokestinę naštą, reformuojant pensijų ir sveikatos apsaugos sistemas, siekiant užtikrinti, kad švietimas atitiktų darbo rinkos poreikius. Tačiau išlieka dar daug ekonominių ir socialinių problemų, kurias būtina nedelsiant spręsti.

„Toks Komisijos įvertinimas rodo, kad Lietuva per praėjusius metus praktiškai nepadarė jokios pažangos. Pastabos dėl stringančių ir nevykdomų reformų kelinti metai kartojasi. Tai labai griežtas raginimas pasitempti“, – pranešime cituojama prezidentė.

Pasak pranešimo, sritys, kur nedelsiant reikia permainų – pensijų reforma, fiskalinė drausmė ir stabilumas, mokesčių surinkimo gerinimas, darbo rinkos liberalizavimas. Lietuva taip pat privalo mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, kurie vis dar yra vieni didžiausių ES.

Pasak pranešimo, taip pat Lietuvoje egzistuoja per didelis mažiausias pajamas gaunančių žmonių apmokestinimas, „pasenęs ir per griežtas darbo rinko reglamentavimas“. Šalies ekonomikos augimą ateityje gali stabdyti ir blogėjanti demografinė padėtis – mažėjantis gimstamumas, senėjanti visuomenė ir darbingo amžiaus žmonių emigracija.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (229)