Euras veja į Baltarusiją

Koncernas SBA svarsto galimybę dalį savo valdomų lengvosios pramonės įmonių gamybos perkelti į Baltarusiją, nes ten pigesnė darbo jėga.
"Prieš keletą metų pas mus ėjo vakariečiai, ieškodami pigios darbo jėgos, dabar mes patys ieškome pigių paslaugų", aiškina Rimas Varanauskas, SBA Pramonės įmonių valdymo departamento generalinis direktorius.

Tačiau, pasak jo, nors kaimynų darbo jėgos kaina ir vilioja, yra ir minusų.

Kol kas abejojama darbų kokybe, nes jos reikalaus SBA įmonių užsakovai. Dabar ir "Utenos trikotažas" (UT), ir "Šatrija" dalį produkcijos gamina užsienio firmų užsakymu.

Ponas Varnauskas mano, kad Lietuva turi likti eksporto šalimi, tačiau gamintojams neramą kelia krentantis EUR kursas.

Pirmąjį ketvirtį SBA grupės fabrikai dėl to prarado apie 3,5 mln. Lt.

"Valstybė turėtų apsispręsti, kur yra mums artimiausios rinkos. Rytų rinka užsidarė dėl suprantamų priežasčių, Vakarų rinką mes patys užsidarom dėl lito sąjungos su doleriu", teigia jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanados premjeras atšaukė kelionę į Briuselį

Paskutinę minutę žlugo ketvirtadienį numatytas Europos Sąjungos (ES) ir Kanados viršūnių susitikimas. Kanados vyriausybinė delegacija trečiadienio vakarą (vietos laiku) atšaukė savo kelionę į Briuselį, praneša agentūra dpa.

„Deutsche Bank“ pranešė apie netikėtą pelną (1)

Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ pranešė apie trečiąjį ketvirtį išaugusį pelną, praneša BBC.

Lietuviai suvalgo vis daugiau paukštienos (12)

Viena stabiliausių šalies žemės ūkio šakų, net ir rinkos pokyčių veikiama, plečiasi ir didina apimtis. Pernai Lietuvoje paukštienos pagaminta dešimtadaliu daugiau nei 2014-aisiais, o jos suvartojimas išaugo 12 proc.

L. Galdikienė. Netikėti JAV prezidento rinkimų rezultatai sukeltų atgarsių ir Lietuvoje (2)

JAV prezidento rinkimų kampanija jau eina į pabaigą – lapkričio 8 d. JAV piliečiai nuspręs, kam toliau patikėti valdyti galingiausią pasaulio ekonomiką.

„Ikea“ atšaukia iš prekybos stulpelius (1)

„Ikea“ atšaukia iš prekybos stulpelius ELVARLI, nes jų netinkamai įtaisytos žiedinės veržlės trukdo arba neleidžia tinkamai pritvirtinti stulpelių prie lubų bei grindų. Manoma, kad šis daiktų laikymo derinys gali atsikabinti ir nukristi. Stulpeliai ELVARLI yra viena iš daiktų laikymo sistemos ELVARLI dalių. „Ikea“ ragina pirkėjus grąžinti stulpelius ELVARLI į parduotuvę ir atgauti pinigus.