Estijos bendrovės 1,6 proc. metinės apyvartos skiria kyšiams

 (2)
"Tai pakankamai geras rezultatas šalies ekonomikai pereinamuoju laikotarpiu, - teigė vienas iš tyrimą atlikusių pareigūnų Džoelas Helmanas (Joel Hellman). - Pavyzdžiui, Lietuvoje kyšiams skiriama dvigubai daugiau".

Tuo tarpu vidutiniškai Estijos bendrovių pelningumas siekia 16 proc., o tai reiškia, jog kyšiams skiriamas dešimtadalis pelno. "O tai yra daug", - pažymėjo Dž.Helmanas (Joel Hellman).

Anot pareigūno, nors korupcijos lygis Estijoje yra žemesnis negu kitose Rytų Europos šalyse, korupcija trukdo bendrovėms gerokai daugiau negu Vakarų Europoje.

"Korupcijos lygis yra žemesnis negu šalyse, kurių ekonomika taip pat išgyvena pereinamąjį laikotarpį. Tačiau korupcijos lygis nėra žemas, - teigė pareigūnas. - Korupcijos lygis Šiaurės šalyse yra apie dešimt kartų mažesnis".

Tyrime pažymima, jog labiausiai korumpuoti Estijoje yra parlamento nariai ir politinės partijos.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Garso inžinierius iš Estijos: ne parduodame kolonėlės, o jūsų namuose rengiame koncertus (3)

Garso inžinierius iš Estijos Alfredas Vasilkovas daugiau nei 30 metų bando sukurti pačią geriausią garso sistemą visame pasaulyje. Dabar vyras sako, kad jo svajonė pradėjo pildytis.

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (30)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (4)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (18)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.