Estijos bendrovės 1,6 proc. metinės apyvartos skiria kyšiams

 (2)
"Tai pakankamai geras rezultatas šalies ekonomikai pereinamuoju laikotarpiu, - teigė vienas iš tyrimą atlikusių pareigūnų Džoelas Helmanas (Joel Hellman). - Pavyzdžiui, Lietuvoje kyšiams skiriama dvigubai daugiau".

Tuo tarpu vidutiniškai Estijos bendrovių pelningumas siekia 16 proc., o tai reiškia, jog kyšiams skiriamas dešimtadalis pelno. "O tai yra daug", - pažymėjo Dž.Helmanas (Joel Hellman).

Anot pareigūno, nors korupcijos lygis Estijoje yra žemesnis negu kitose Rytų Europos šalyse, korupcija trukdo bendrovėms gerokai daugiau negu Vakarų Europoje.

"Korupcijos lygis yra žemesnis negu šalyse, kurių ekonomika taip pat išgyvena pereinamąjį laikotarpį. Tačiau korupcijos lygis nėra žemas, - teigė pareigūnas. - Korupcijos lygis Šiaurės šalyse yra apie dešimt kartų mažesnis".

Tyrime pažymima, jog labiausiai korumpuoti Estijoje yra parlamento nariai ir politinės partijos.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Stiklinius žaisliukus eglutėms gaminantis fabrikas iš arti

Kalėdinių žaisliukų iš stiklo gamybos paslaptis fabriko „Eglutė“ Rusijos Klino mieste darbuotojai perduoda iš kartos į kartą jau 130 metų.

„Coca-Cola" laukia permainos (17)

Bendrovės „The Coca-Cola Company“ atstovai praneša, kad Muhtaras Kentas kitąmet pasitrauks iš generalinio bendrovės direktoriaus pareigų.

„Lietuvos geležinkeliai“ kreipsis į specialiąsias tarnybas (45)

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ po 6-erių bendradarbiavimo su prieštaringos reputacijos Rusijos koncernu „Transmashholding“ metų ketina kreiptis į specialiąsias tarnybas, norėdama sužinoti, ar Rusijos bendrovė kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, ar geležinkeliai gali toliau su ja dirbti.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: M. Glodas apie motyvuotus žmones ir jų idėjas startuolių versle (1)

Šioje laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“ vieši rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ vadovas Mindaugas Glodas. Pažiūrėję laidą žinosite, kur kreiptis, jeigu turite gerą startuolio idėją, nebijote ja pasidalinti ir ieškote vadinamųjų verslo angelų, kurie prisidės ir kartu idėją pavers verslu.

Dėl pažeidimų laikinai uždaryta picerija Palangoje (4)

Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Nelima“ picerijos „Boulingas“ (Vytauto g. 98, Palanga) veikla.