Estijos bendrovės 1,6 proc. metinės apyvartos skiria kyšiams

 (2)
"Tai pakankamai geras rezultatas šalies ekonomikai pereinamuoju laikotarpiu, - teigė vienas iš tyrimą atlikusių pareigūnų Džoelas Helmanas (Joel Hellman). - Pavyzdžiui, Lietuvoje kyšiams skiriama dvigubai daugiau".

Tuo tarpu vidutiniškai Estijos bendrovių pelningumas siekia 16 proc., o tai reiškia, jog kyšiams skiriamas dešimtadalis pelno. "O tai yra daug", - pažymėjo Dž.Helmanas (Joel Hellman).

Anot pareigūno, nors korupcijos lygis Estijoje yra žemesnis negu kitose Rytų Europos šalyse, korupcija trukdo bendrovėms gerokai daugiau negu Vakarų Europoje.

"Korupcijos lygis yra žemesnis negu šalyse, kurių ekonomika taip pat išgyvena pereinamąjį laikotarpį. Tačiau korupcijos lygis nėra žemas, - teigė pareigūnas. - Korupcijos lygis Šiaurės šalyse yra apie dešimt kartų mažesnis".

Tyrime pažymima, jog labiausiai korumpuoti Estijoje yra parlamento nariai ir politinės partijos.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Įspūdingas skirtumas: lietuviams nemokama banko paslauga užsienietei kainavo 200 eurų (68)

Į Lietuvą dirbti atvykusiai vietnamietei Minh Thuy Nguyen už sąskaitos atidarymą teko pakloti 200 eurų. Nors jai atstovaujantis advokatas Antantas Damulis dėl tokios didelės kainos piktinosi, „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraskevičius išaiškino, kad jokios klaidos čia nėra.

S. Skvernelis: bandymas parodys, ar pašto pertvarka vyks visoje Lietuvoje (7)

Valstybės valdomo Lietuvos pašto bandymas, sumažinus pašto skyrių kai kuriuose rajonuose, parodys, ar pertvarka vyks visoje Lietuvoje, sako premjeras Saulius Skverelis.

Pristatė, ką žada keisti vasarą įsigaliosiančiame Darbo kodekse (40)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija susitarimų Trišalėje taryboje pagrindu parengė Darbo kodekso, Užimtumo įstatymo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektus ir teikia juos derinti suinteresuotoms institucijoms, socialiniams partneriams ir visuomenei, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

D. Mockaus milijonas – ne taip lengvai pasiekiamas (236)

Paaiškėjus, kad Vokietijoje galimai rastas originalus Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, prisimintas koncerno „MG Baltic“ pažadas sumokėti 1 mln. Eur už jo grąžinimą valstybei.

Apgaulė, kuria patikėjo turtingieji: suklaidino patikimo teisininko ir verslininko įvaizdis (28)

Metų metus verslininkus mulkinęs anksčiau advokato padėjėju dirbęs 35 metų teisininkas Paulius Putkis sugebėjo apgauti daugybę žmonių, kai iš jų įvairių projektų įgyvendinimui skolinosi dideles pinigų sumas, nors tuo metu jau ir žinojo, kad jų net negalės grąžinti.