Estija silpnina Lietuvos pozicijas

 (3)
Estija derybose su Europos Sąjunga (ES) nusprendė nereikalauti pereinamojo laikotarpio žemės ūkio produktų prekybai su Lietuva ir Latvija. Ši kaimyninės šalies iniciatyva susilpnins Lietuvos derybų pozicijas.
Baltijos šalys ketino derėtis su ES, kad būtų nustatytas pereinamasis laikotarpis, kurio metu tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos galiotų Laisvosios prekybos sutartis (LPS).

Tai būtų itin aktualu, jei viena iš trijų Baltijos šalių būtų priimta į ES anksčiau už kitas dvi.

Buvo planuojama, kad pereinamasis laikotarpis truks tol, kol visos trys šalys įstos į sąjungą.

"Estijai nėra svarbi ne itin didelė prekybos apyvarta tarp mūsų šalių, tuo tarpu iš ES galima gauti lengvatų",– tikina Vygaudas Ušackas, LR vyriausiasis derybininkas.

Romas Švedas, Užsienio reikalų ministerijos Ekonomikos departamento direktorius, teigia, kad lengviau būtų buvę derėtis, jei visų Baltijos šalių pozicija būtų vienoda.

"Estija buvo pereinamojo laikotarpio inciatorė, o dabar netikėtai atsitraukė. Kol kas nei Lietuva, nei Latvija dar neatsisakė ketinimo prašyti pereinamojo laikotarpio", – aiškina p. Švedas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanados premjeras atšaukė kelionę į Briuselį

Paskutinę minutę žlugo ketvirtadienį numatytas Europos Sąjungos (ES) ir Kanados viršūnių susitikimas. Kanados vyriausybinė delegacija trečiadienio vakarą (vietos laiku) atšaukė savo kelionę į Briuselį, praneša agentūra dpa.

„Deutsche Bank“ pranešė apie netikėtą pelną (1)

Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ pranešė apie trečiąjį ketvirtį išaugusį pelną, praneša BBC.

Lietuviai suvalgo vis daugiau paukštienos (12)

Viena stabiliausių šalies žemės ūkio šakų, net ir rinkos pokyčių veikiama, plečiasi ir didina apimtis. Pernai Lietuvoje paukštienos pagaminta dešimtadaliu daugiau nei 2014-aisiais, o jos suvartojimas išaugo 12 proc.

L. Galdikienė. Netikėti JAV prezidento rinkimų rezultatai sukeltų atgarsių ir Lietuvoje (2)

JAV prezidento rinkimų kampanija jau eina į pabaigą – lapkričio 8 d. JAV piliečiai nuspręs, kam toliau patikėti valdyti galingiausią pasaulio ekonomiką.

„Ikea“ atšaukia iš prekybos stulpelius (1)

„Ikea“ atšaukia iš prekybos stulpelius ELVARLI, nes jų netinkamai įtaisytos žiedinės veržlės trukdo arba neleidžia tinkamai pritvirtinti stulpelių prie lubų bei grindų. Manoma, kad šis daiktų laikymo derinys gali atsikabinti ir nukristi. Stulpeliai ELVARLI yra viena iš daiktų laikymo sistemos ELVARLI dalių. „Ikea“ ragina pirkėjus grąžinti stulpelius ELVARLI į parduotuvę ir atgauti pinigus.