ES finansuos Lietuvos transporto projektus

Apie tai penktadienį BNS pranešė Raimonda Liutkevičienė, transporto atašė Lietuvos misijoje prie ES, po jos susitikimo su ISPA direktorato atstovais.

Komitetas šią savaitę patvirtino per Lietuvos teritoriją einančių automagistralės "Via Baltica" atkarpų ir greitkelio Vilnius-Klaipėda rekonstrukcijos projektus.

Pagal šiuos projektus bus įrengiami ir rekonstruojami "Via Baltica" kelio atkarpos ties Marijampole ir Garliava, Kauno vakarinis apvažiavimas bei greitkelio Vilnius-Klaipėda atkarpos.

Visa "Via Baltica" projekto vertė yra 15,439 mln. eurų, ES iš ISPA fondo skirs 11,579 mln. eurų.

Greitkelio Vilnius-Kaunas projekto pirmojo etapo vertė yra 26,253 mln. eurų, iš ISPA fondo bus skirta 19,561 mln. eurų.

Likusius pinigus skirs Lietuvos Vyriausybė bei kai kurios kitos tarptautinės finansinės institucijos.

Projektų finansinį memorandumą dar turi patvirtinti Europos Komisija, taip pat turės būti pasirašytas dvišalis Lietuvos Vyriausybės ir Europos Komisijos tarpusavio supratimo memorandumas.

R. Liutkevičienės vertinimu, formalumai galėtų būti baigti tvarkyti ir pirmieji mokėjimai Lietuvą pasiektų iki rugsėjo.

Rudeniui Lietuva baigia ruošti ir pateiks svarstyti ISPA vykdomajam komitetui dar vieną projektą, numatantį modernizuoti telekomunikacijų linijas palei geležinkelį Klaipėda-Kena.

Šis projektas įvertintas 16,968 mln. eurų, iš ISPA fondų būtų skirta 12,726 mln. eurų.

Kitiems metams Lietuva ruošia pluoštą naujų transporto ir aplinkosaugos projektų.

Lietuva ir Lenkija šią savaitę tapo pirmosiomis iš 12-kos kandidačių, besiderančių dėl narystės ES, kurių projektus patvirtino ISPA vykdomasis komitetas.

ISPA yra naujas ES finansinis instrumentas, pradėjęs veikti šiais metais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

D. Tuskas Belgijos premjero paklaus tiesmuko klausimo (1)

Europos Sąjunga ir Kanada pirmadienį spręs, ar rengti susitikimą, kuriame būtų pasirašyta Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutartis (CETA).

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (13)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.