Reklaminėmis kampanijomis gyventojus į šviesą vedusi bendrovė VST klaipėdiečius vis dažniau palieka be elektros. VST (buvusių Vakarų skirstomųjų tinklų) darbuotojai tarpusavyje vis dar neišsiaiškina, ar įmonė kalta dėl užvakar sukeltos panikos Klaipėdoje.
Elektra, elektros stulpas, energetika
© DELFI
Kol vyksta aiškinimaisi, verslininkai bei gyventojai skaičiuoja tūkstančius litų siekiančius nuostolius. Jie jau užvertė skundais VST ir reikalauja žalos atlyginimo. Tačiau monopolinė bendrovė demonstruoja savo galią - prabilta netgi apie didesnius mokesčius už suvartotą elektros energiją.

Apkaltino karščius

Sekmadienį be elektros buvo palikti šiaurinės miesto dalies gyventojai. Energijos tiekimas rytą buvo sutrikęs pusvalandžiui, o vakare beveik trims valandoms.

VST Klaipėdos miesto skyriaus viršininkas Arimantas Boguslauskas vakar „Klaipėdai“ prisipažino, jog elektros tiekimas buvo sutrikęs dėl bendrovės kaltės. Gedimas užfiksuotas uosto rajone esančioje pastotėje.

„Gedimo priežastis kol kas sunku įvardinti. Šiuo metu atliekamas tyrimas. Galbūt įtakos turėjo ir karšti orai“, - kalbėjo A.Boguslauskas.

Tačiau Vakarų skirstomųjų tinklų kaltės neįžvelgė bendrovės atstovė ryšiams su visuomene Renata Saulytė. Po jos skambučio savo žodžius pradėjo neigti ir A.Boguslauskas. Pasak jo, užvakar įvykusį incidentą šiuo metu tiria speciali VST darbuotojų komisija. Ji savo išvadų dar nepateikė.

Elektros dingimas sumaištį tarp gyventojų kėlė visą praėjusią savaitę. Dėl praėjusį pirmadienį sutrikusio energijos tiekimo kaltę prisiėmė elektros perdavimo tinklus administruojanti „Lietuvos energija“.

Gedo buitinė technika

Kol VST specialistai tarpusavyje aiškinasi, kaip bendrauti su žiniasklaida, skaičiuojami dėl sutrikusio elektros tiekimo patirti nuostoliai. Ne vienam šiaurinėje miesto dalyje gyvenančiam klaipėdiečiui dėl energijos svyravimų sugedo buitinė technika, kompiuteriai.

Didelių problemų turi ir verslininkai.

Soliariumo „Sachara“ rinkodaros vadovė Jelena Fasij sakė, jog dingusi elektra ne tik paralyžavo įmonės darbą, bet ir atbaido klientus. Pastaruoju metu ypač dažnai pasitaikantys incidentai baigėsi materialiniais nuostoliais. „Problemų turime net ir elektrai dingstant tik kelioms minutėms. Genda technika, po kiekvieno tokio elektros tinklų gedimo reikia keisti brangiai kainuojančias lempas“, - teigė J.Fasij.

Jos žodžiais, sekmadienį vis pradingdavusi elektra galutinai perpildė kantrybės taurę. Iki šiol žalos atlyginimo neprašę verslininkai šįkart nusprendė jos reikalauti.

Liftas - lyg giljotina

Dėl sutrikusio elektros energijos tiekimo problemų turėjo ir televizija „Balticum TV“ - buvo sutrikęs kabelinės televizijos ryšio perdavimas gyventojams. Problema buvo išspręsta tik televizijai įjungus savo generatorių.

Dėl pastaruoju metu itin dažnai dingstančios elektros generatorių nusprendė įsigyti ir bendrovė „Klaipėdos liftai“. Ji aptarnauja beveik visus uostamiesčio daugiabučiuose namuose esančius liftus. Tačiau įsigyto generatoriaus pajėgumas nėra itin didelis. Todėl kai kurie liftai, sutrikus elektros tiekimui, neveikia.

Sekmadienį, anot bendrovės „Klaipėdos liftai“ direktoriaus Kazimiero Kazakevičiaus, liftuose buvo užstrigę du vaikai ir vienas suaugęs klaipėdietis. Laimei, nė vienas iš jų rimtai nenukentėjo.

„Jie lifte praleido beveik pusvalandį. Jei šių gyventojų vietoje būtų atsidūrę žmonės, kurie serga širdies ligomis, pasekmės galėjo būti skaudžios. Be to, užstrigę lifte žmonės dažnai pradeda panikuoti. Jie bando atidaryti duris. Tai labai pavojinga. Jei liftas yra įstrigęs tarp aukštų, atidarius duris jis gali suveikti kaip giljotina“, - neslėpė K.Kazakevičius.

Žmonės neturi tylėti

Siekdami žalos atlyginimo, verslininkai jau kreipėsi į VST. Tačiau A.Boguslauskas nepanoro vardinti, kiek skundų sulaukta.

VST geranoriškumo verslininkai gali tikėtis tik tuo atveju, jei iš bendrovės darbuotojų sudaryta komisija nustatys, jog elektros tiekimas sutriko dėl įmonės kaltės.

Kitas kelias - žalos atlyginimo reikalauti teisme.

Advokatas Henrikas Mackevičius teigė, jog ši procedūra nėra sudėtinga. Sunkiausia įrodyti nuostolių - ypač iš kompiuterio dingusios informacijos - dydį.

„Jei dėl elektros svyravimų sugedo buitinė technika, reikia pažymos iš ją remontuojančio specialisto“, - sakė H.Mackevičius. Atlyginti žalą gali reikalauti ne tik įmonės, bet ir gyventojai.

H.Mackevičiui tokiose bylose teko atstovauti ieškovams. Teismo sprendimai buvo priimti gyventojų naudai. „Jei tiekėjas blogai atlieka savo funkcijas, gyventojai neturėtų tylėti. Juo labiau kad neturime iš ko rinktis - elektra mus aprūpina monopolinė bendrovė“, - kalbėjo advokatas.

Padėtis - nenormali

Dėl mieste nuolat dingstančios elektros susirūpino ir Klaipėdos savivaldybė. Vakar dienraštyje „Klaipėda“ išspausdinta publikacija šia tema paskatino merą R.Taraškevičių pavesti administracijai išsiaiškinti, kodėl ši problema per kelias savaites tapo tokia opi.

„Anksčiau tokių nesusipratimų lyg ir nekildavo. Susiklostė nenormali padėtis. Manau, jog būtina susitikti su VST darbuotojais, kad šie paaiškintų situaciją, įvardintų problemos priežastis“, - sakė uostamiesčio vadovas. Jis teigė susitikimą organizuosiąs, kai savivaldybės administracija pateiks iš bendrovės gautą atsakymą.

Savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė vakar raštiškai kreipėsi į VST. Ji prašė atsakyti, kodėl mieste padažnėjo elektros dingimo atvejų. „Nežinia, kaip VST reaguos į šį paklausimą. Tai privati bendrovė. Tačiau, akivaizdu, jog gyventojai nepatenkinti“, - sakė J.Simonavičiūtė.

Elektra pabrangs

Užuot užtikrinę kokybišką elektros energijos tiekimą, VST nusprendė padidinti mokesčius už suvartotą energiją. Tiesa, kol kas užsimota patuštinti tik juridinių asmenų kišenes.

Nuo rugpjūčio 1 dienos VST keičia mokėjimo tarifus visiems juridiniams asmenims, kuriems energija tiekiama iš žemos įtampos tinklo.

Įmonėms reikės mokėti ne tik už suvartotas kilovatvalandes, bet ir už kiekvieną leistinos galios kilovatą. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos Elektros skyriaus prognozėmis, šiai vartotojų grupei elektra gali pabrangti iki 6 proc.

R.Saulytė teigė, jog tokiu būdu siekiama, kad verslininkai efektyviau panaudotų elektros energiją ir nesusikurtų rezervo.

„Vartotojams, kurie galią naudos efektyviai, mokesčiai mažės. Kitiems jie bus didesni. Įmonės turi išmokti galią naudoti efektyviai, jos neužsisakyti per daug ir nesuvartoti“, - sakė R.Saulytė.

Bendrovė Vakarų skirstomieji tinklai privatizuota 2003 metų pabaigoje. Įmonė elektros energiją skirsto ir tiekia Vidurio ir Vakarų Lietuvos vartotojams. Bendrovė aptarnauja per 600 tūkst. klientų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (1)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (3)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (21)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Apklausa: 6 iš 10 pažįstamiems atskleidžia, kokią algą gauna (12)

Dauguma darbuotojų sutinka, kad darbo užmokesčio duomenys yra privatus klausimas ir labai jautri...

„Lemon Gym“ žengia į Kauną (9)

Sporto klubų tinklas „ Lemon Gym “ atvėrė duris Kaune, Šilainių mikrorajone. Čia kauniečių...

Top naujienos

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (31)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (40)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (145)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (42)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (241)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (206)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (17)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (4)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (110)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...