Elektros eksporto galimybės vertinamos skeptiškai

 (2)
Lenkijos spauda, komentuodama Lietuvos pastangas per Lenkiją eksportuoti elektros energiją, tvirtina, kad "lietuvių norai atsimuša tarsi žirniai į sieną".
Savaitraštis "Nie" rašo, kad prieš trejus metus Lietuva tiekė pigią elektros energiją Balstogės regionui - jo gyventojai norėtų ir toliau naudoti lietuvišką elektrą, tačiau tai daryti uždraudė Lenkijos ūkio ministras, motyvuodamas, jog tai prieštarauja Lenkijos energetinės politikos interesams.

"Nie" teigimu, atnaujinti lietuviškos elektros tiekimą prašė ir Slovakijos ūkio ministras. Energijos importu iš Lietuvos vertėsi šios šalies bendrovė "Apis".

Savaitraštis pažymi, kad išspręsti šį klausimą siekė Lietuvos ūkio ministras Valentinas Milaknis bei Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Antanas Valionis, tačiau visos jų pastangos buvo bergždžios.

"Nie" nuomone, Lenkijos vyriausybės nenoro išgirsti lietuvių prašymą kaltininkė gali būti neseniai įkurta bendrovė "Polenergia", planuojanti tiekti pigią rusišką elektrą į Vakarus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Vilniuje vyks pirmasis tarptautinis Lietuvos oro transporto forumas

Antradienį Vilniuje, „Crowne Plaza“ viešbučio konferencijų salėje, vyks pirmasis tarptautinis Lietuvos oro transporto forumas, kuriame rengiasi dalyvauti iki 200 Lietuvos oro transporto politikos ir priežiūros institucijų, šalies bei užsienio transporto ir logistikos, verslo bei finansų konsultacijų ir paslaugų įmonių vadovų ir atstovų. Forumo dalyvius sveikins susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

D. Tuskas: ES ir Kanada tebemano, kad susitikimas dėl prekybos tebėra įmanomas (2)

Europos Sąjungos prezidentas Donaldas Tuskas pareiškė, kad jo ir Kanados premjero Justino Trudeau susitikimas, per kurį turi būti pasirašyta istorinė Bendrijos ir Otavos prekybos sutartis, gali įvykti kaip planuota - ketvirtadienį, nors šio pakto dar nėra pasirašiusi Belgija.

T.Povilauskas: derybose dėl koalicijos „valstiečiai“ turės švelninti pozicijas (1)

Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga derėdamasi dėl koalicijos su kitomis partijomis turės sušvelninti savo poziciją dėl valstybės kišimosi į privatų verslą, sako SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas, rašo „Verslo žinios“.

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai (1)

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (26)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.