Elektros eksportą tikimasi atnaujinti gegužės 1-ąją

Bendrovės "Lietuvos energija" valdybai antradienį pritarus elektros pardavimo sutarčiai su Kauno prekybos namais "Giro", jau kitą pirmadienį tikimasi atnaujinti elektros eksportą į Baltarusiją.
"Lietuvos energijos" valdybos pirmininkas Jurgis Vilemas BNS sakė, kad kol kas patvirtintas tik vienas sutarties projektas - su kitomis dviem bendrovėmis dar deramasi.

Be "Giro", pirkti lietuvišką elektrą šiemet nori Rusijos bendrovės "Asen" ir "Energija".

"Realu, kad eksportas bus pradėtas nuo gegužės 1-osios". BNS sakė "Lietuvos energijos" Komercijos departamento direktorius Dangiras Mikalajūnas.

Anot jo, "Giro" iki metų pabaigos bus parduota apie 1 mlrd. kWh elektros. Įmonė siūlė pirkti 1,3 mlrd. kWh, tačiau toks kiekis galėjo būti parduotas, pradėjus eksportą balandžio mėnesį.

"Energija" siūlo pirkti iki 2,2 mlrd., "Asen" - apie 500 mln. kWh elektros. "Energijos" pasiūlymai yra priimtiniausi Lietuvos energetikams, nes ji atsiskaitytų branduoliniu kuru.

Sutartys su "Energija" ir "Asen" bus teikiamos tvirtinti valdybai kitą pirmadienį, teigė D. Mikalajūnas.

"Lietuvos energija" suinteresuota atnaujinti elektros eksportą, kuris beveik nutrūko 1999-ųjų viduryje.

Galimybė atnaujinti eksportą atsirado po to, kai prieš savaitę "Lietuvos energija" ir Ignalinos AE pagaliau susitarė dėl eksportuojamos elektros kainos bei kiekio.

Elektros kaina neskelbiama, tačiau ji yra gerokai mažesnė nei pernai, kai Lietuva pardavinėjo elektrą Baltarusijai po 7,4 lietuviško cento už kWh.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Baltarusijos turistai į Lietuvą kviečiami ne tik apsipirkti

Ketvirtadienį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus kviečia į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.

Brangius LVŽS užmojus įmanoma įgyvendinti nedidinant valstybės skolos? (46)

Didesnės pensijos, labiau prieinamas aukštasis mokslas, ugdymo įstaigų plėtra, minimalios mėnesio algos didinimas, medikų atlyginimų kėlimas ir techninių sąlygų gerinimas – tik dalis „valstiečių“ užmojų, kurie gali kainuoti brangiai.

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (893)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (74)

Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (236)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.