Elektroninis parašas veiks tik esant tinkamai infrastruktūrai

 (3)
Tai teigta po pirmadienį vykusio seminaro "Elektroninio parašo infrastruktūra" surengtoje spaudos konferencijoje.

Pasak Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos Informacinių sistemų skyriaus vedėjo Valdo Undzėno, nesukūrus specialios infrastruktūros, kuri leistų veikti rengiamam elektroninio parašo įstatymui, priėmus įstatymą jo įgyvendinimą stabdytų tinkamų technologinių ir organizacinių elektroninio parašo infrastruktūros komponentų stygius.

"Būtina išspręsti teisines ir technologines problemas - sutarti, kokie standartai, kokia įranga bus naudojama. Reikia sutarti dėl bendrų standartų tiek aparatūros, tiek programinės įrangos požiūriu. Be to, būtina sukurti sertifikavimo paslaugų teikimo centrą", sakė V. Undzėnas.

Pasak jo, kol kas kalbama apie vieno sertifikavimo paslaugų teikimo centro sukūrimą, tačiau ateityje tokių centrų galės būti keletas.

Trejus metus rengiamą Elektroninio parašo įstatymo projektą Seimas skubos tvarka ketina svarstyti iki šios sesijos pabaigos. Tikimasi, jog Elektroninio parašo įstatymas bus priimtas šiemet.

Įsigaliojus įstatymui, saugus elektroninis parašas, patvirtintas kvalifikuotu sertifikatu ir sukurtas saugia parašo formavimo įranga, turės tokią pat galią kaip ir parašas ranka popieriuje. Elektroninis parašas galiotų ir teisiniuose procesuose.

V. Undzėnas prognozavo, jog realiai elektroninis parašas Lietuvoje galėtų pradėti funkcionuoti apie 2001 metų vidurį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (29)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (25)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (109)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (68)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.