Elektroninė komercija - langas į Europą

 (3)
UR viceministras Vygaudas Ušackas, Lietuvos derybų delegacijos dėl narystės ES vyriausiasis derybininkas, kalbėjo Seime surengtame seminare apie Lietuvos integraciją į ES. Tarp naujausių Lietuvai integracijose procese atsiveriančių galimybių ir iššūkių V.Ušackas išskyrė informacijos technologijas, elektroninį ryšį bei elektroninę prekybą.
Pasak jo, ES šalių lyderiai per susitikimą Lisabonoje praėjusį mėnesį sutarė, kad tokia naujoviška ekonomika bus stiprus variklis ūkio augimui, konkurencijai ir darbui, padės pagerinti žmonių gyvenimą ir aplinką.

Pasak V. Ušacko, elektroninė prekyba yra "pažangaus požiūrio į teisę ir į informacinės visuomenės iššūkius pavyzdys, kuriuo turime pasinaudoti".

Jis pažymėjo, kad Lietuvoje jau yra praktinių elektroninės prekybos pavyzdžių.

Praėjusį mėnesį pradėjo veikti elektroninės komercijos sistema "pirk.lt", rengianti aukcionus internete.

Sistemą pristačiusi UAB P.I.R.K. tikisi per kelis mėnesius pritraukti per 5 tūkstančius aukciono pirkėjų ir pardavėjų.

"Greičiausiai visai pagrįstai yra manoma, kad internete neegzistuojanti ir elektroninėje rinkoje nemokanti elgtis bendrovė greitai negalės konkuruoti ir bus pasmerkta išnykti. Čia svarbus ir teisinis aspektas, nes elektroninei rinkai reikia tokios pačios aplinkos ir įstatymų kaip ir įprastinei, klasikinei rinkai", pažymėjo V. Ušackas.

Todėl, pasak jo, Lietuvoje rengiamasi priimti elektroninio parašo įstatymą, tobulinti asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą bei ateityje priimti kitus teisės aktus, kurie sudarys sąlygas elektroninei prekybai plėtotis.

Kaip žinoma, informacinės visuomenės plėtojimą Lietuvos Vyriausybė nurodo kaip vieną strateginių prioritetų, rengiant programas ir formuojant 2001-2003 metų biudžetą

Lietuva, praėjusį mėnesį pradėjusi ES narytės derybas pagal 8 derybų skyrius, sieks kitą šių metų pusmetį būti pasiruošusi tartis dar dėl 8-11 skyrių, tarp jų - ir dėl Telekomunikacijų ir informacijos technologijų skyriaus, reglamentuojančio, be kita ko, elektroninę komerciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (5)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

Neturintiems namų – naujas projektas (50)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.

Sąžiningi pirkėjai JAV parduotuvei grąžino rastus 10 tūkst. dolerių (1)

Vienoje iš parduotuvių šiaurinėje Niujorko dalyje pirkinių vežimėlyje buvo rasta beveik 10 tūkstančių dolerių.

V. Vasiliauskas: euro zonos augimas – ne toks, kokio norėtųsi (9)

Euro zona po truputį auga, nors augimas nėra toks, kokio visiems norėtųsi. Sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.