Ekonomika krypsta aukštyn

 (17)
BVP skaičiavimai atikti remiantis pramonės, statybos, prekybos, transporto ir kitų įmonių mėnesinių ir ketvirtinių ataskaitų duomenimis bei jų pagrindu nustatytais dėsningumais.

Bronė Kaminskienė, Statistikos departamento Ekonometrinių tyrimų skyriaus vadovė, VŽ sakė, jog vertinti tik pagrindiniai gamybos rodikliai. "Vertinimai grynai pirminiai, kai kurios veiklos netgi prognozuotos",– pripažino p. Kaminskienė.

Statistikai aiškina, kad BVP augimą lėmė 8,8% padidėję pramonės produkcijos pardavimai, 8% paūgėjusios prekybos apimtys, transporto, sandėliavimo ir ryšių veiklos augimo rodikliai.

Pastariesiems daugiausia įtakos turėjo 2 kartus, palyginti su pernai metų I ketvirčiu, padidėjusios uosto darbų apimtys. Tuo tarpu valstybės biudžeto finansuojamose veiklose pastebimas BVP kritimas.

BVP augimą p. Kaminskienė motyvuoja gerėjančiu užsienio prekybos balansu bei tuo, kad duomenys lyginami su neigiamais 1999 m. I ketvirčio BVP rodikliais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (21)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (13)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (150)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.