E. Maldeikis pažeidė interesų derinimo įstatymą

Tai ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje pareiškė ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Atsakydamas į Seimo narių klausimus, premjeras A. Kubilius pranešė "klausęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininko, ir neoficialiai jis man patvirtino, kad tokia veikla prieštarauja viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymui".

Anot A. Kubiliaus, minėtasis įstatymas numato, kad dirbęs valstybės tarnyboje asmuo vienerius metus negali atstovauti jokiems interesams institucijose, su kuriomis jis turėjo reikalų, eidamas pareigas valstybės tarnyboje.

"Šiuo požiūriu, mano įsitikinimu, buvusio ministro Maldeikio veikla ir veiksmai pažeidė minėtąsias įstatymo nuostatas", sakė A. Kubilius.

Vasario pradžioje lankydamasis Lietuvoje, "Williams International" prezidentas Johnas Bumgarneris (Džonas Bumgarneris) pranešė, kad buvęs ūkio ministras E. Maldeikis tarpininkavo iš "LUKoil" pusės sausį surengti derybas Vienoje.

"Ne paslaptis, kad buvęs ūkio ministras Maldeikis buvo artimas "LUKoil", ir jis bandė surengti susitikimus su "LUKoil". Tačiau jis pats nebuvo tiesioginis šių susitikimų dalyvis", sakė J. Bumgarneris.

Prieš porą savaičių eksministras E. Maldeikis žurnalistams sakė neinicijavęs rusų ir amerikiečių susitikimų, o tik "kažkiek padėjęs" juos surengti. Jis tvirtino, kad tokios pagalbos jo prašė "Williams" atstovai.

Rudenį E. Maldeikis atsistatydino iš ūkio ministro pareigų, nepritardamas Vyriausybės sutartims su "Williams International" dėl akcinės bendrovės "Mažeikių nafta" privatizavimo.

"Williams" įsigijo 33 proc. akcijų paketą ir teisę valdyti šią naftos perdirbimo ir transportavimo įmonę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (7)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (47)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.