Dujų tiekėjai baiminasi "Williams" apetito dujoms

 (1)
Iš šaltinių "Mažeikių naftoje" sužinota, kad prisidengęs humanitariniais tikslais J. Bumgarneris su Lietuvos vadovais aptarė "Lietuvos dujų" perėmimo planą.

"Williams" viešųjų ryšių patarėjas Lietuvoje Darius Šilas nepaneigė, kad amerikiečiai domisi "Lietuvos dujų" projektais, tačiau sakė, jog nė vienas "Williams" atstovas jokiose diskusijose dėl "Lietuvos dujų" privatizavimo nedalyvavo.

Ūkio ministerijos ir "Williams" bendradarbiavimo ketinimų protokole numatyta amerikiečių pirmumo teisė į dujų ūkio projektus. Be to, "Lietuvos dujų" privatizavimo plane veidrodiškai atkartojamas "Mažeikių naftos" privatizavimas - 34 proc. akcijų atitenka strateginiam investuotojui, kuriam perleidžiamos viso verslo operatoriaus teisės.

"Per daug sutapimų", "Veidui" sakė "Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos" (VLPFK) vienas iš vadovų Algimantas Bosas. VLPFK yra viena iš bendrovės "Stella Vitae", importuojančios ketvirtadalį visų Lietuvoje sunaudojamų dujų, savininkų.

"Veido" žiniomis, praėjusį savaitgalį Klaipėdoje galimą "Williams" invaziją į dujų importo verslą aptarė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys ir VLPFK valdybos pirmininkas Rimantas Stonys.

B. Lubiui dujų importas aktualus, nes Jonavos "Achema" kasmet į Lietuvą įveža apie 650 mln. kubinių metrų (apie 20 proc. viso importo) gamtinių dujų, bet B. Lubys suinteresuotas ir apie penktadalį dujų į Lietuvą importuojančios bendrovės "Itera Lietuva" sėkme, rašo "Veidas".

Šiuo metu gamtinės dujos importuojamos iš Rusijos bendrovių "Gazprom" ir "Itera". Rusijos koncernas "Gazprom", anot A. Boso, seniai derasi dėl "Lietuvos dujų" akcijų, nors Ūkio ministerijos atstovai ir teigia, neva rusai nerodą jokio suinteresuotumo.

"Gazprom" kartu su didžiausia Vokietijos gamtinių dujų tiekėja "Ruhrgas" valdo Latvijos ir Estijos dujų tiekimo bendroves.

Pasak A. Boso, jis neseniai kalbėjosi su vienu iš "Gazprom" valdybos narių, kuris jį patikino, jog negavęs pirkti "Lietuvos dujų" akcijų koncernas parduos dujas Lietuvai 6-8 JAV doleriais už 1000 kubinių metrų brangiau nei dabar.

Tokiu atveju Lietuva per metus dujoms išleistų 150-200 mln. JAV dolerių daugiau nei šiemet ar pernai, teigia "Veidas".

Latvijos bei Estijos bendrovės ir dabar rusiškas dujas gauna 6 JAV doleriais pigiau, nei "Lietuvos dujos".

Daugiausia gamtinių dujų į Lietuvą - 900 mln. kubinių metrų - importuoja "Stella Vitae". "Achema" importuoja 650 mln., "Iteralit" - 600 mln., o "Lietuvos dujos" - 300 mln. kubų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (24)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (26)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (69)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.