Didžiausių Lietuvos broilerių auginimo ir jų produktų gamybos bendrovių - "Vilniaus paukštyno" bei "Kaišiadorių paukštyno" - apyvarta dėl smukusių paukštienos kainų pernai sumažėjo maždaug 1 mln. litų, nors kiekine išraiška abi įmonės produkcijos pardavė daugiau.
Vištiena
Paukštynai skaičiuoja ir mažesnį pelną, kuris pradedamas audituoti. Preliminariais duomenimis, "Vilniaus paukštynas" 2003 metais pardavė produkcijos už 66,5 mln. litų, arba 0,3 proc. mažiau nei 2002 metais (66,689 mln. litų). "Kaišiadorių paukštyno" apyvarta sieks apie 48 mln. litų, o 2002 metais produkcijos buvo parduota už 48,9 mln. litų.

"Kiekine išraiška pernai gaminių pardavėme 14,6 proc. daugiau nei užpernai, tačiau dėl mažesnių kainų milijonas litų nusibarstė", - Eltai sakė "Kaišiadorių paukštyno" vyriausioji ekonomistė Janina Venclauskienė. Jos teigimu, pelno bus gauta labai kukli suma. 2002 metais paukštynas uždirbo 333 tūkst. litų grynojo pelno.

"Paukštienos paklausa rinkoje yra gana didelė, tačiau ir šiais metais neprognozuojame didesnio atsigavimo, jei kainos išliks tokios pat, kaip dabar. Didesnes viltis siejame su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje, dar iki gegužės tikimės gauti leidimą eksportuoti produktus į ES rinką", - teigė ekonomistė.

Pernai į paukštyno rekonstrukciją ir skerdyklos modernizavimą pagal ES reikalavimus buvo investuota 17 mln. litų, šiemet darbai bus tęsiami, tačiau numatomos jau mažesnės investicijos.

"Metų pradžioje smukusios ir visus metus vyravusios mažesnės vištienos kainos atsiliepė mūsų pelningumui - prognozuojame, kad grynojo pelno gausime iki 1 mln. litų", - sakė "Vilniaus paukštyno" vyriausioji finansininkė Antanina Bielinytė. 2002 metais "Vilniaus paukštynas" uždirbo 4,094 mln. litų grynojo pelno.

Paukštynas taip pat baigia pertvarką pagal ES reikalavimus - jau pradėjo veikti moderni skerdykla, kiti barai, šiemet numatoma investuoti į paukščių auginimą.

Per pastaruosius dvejus metus paukštynas investicijoms skyrė daugiau nei po 10 mln. litų, šiemet tam planuojama mažiau lėšų.

"Didelių pardavimų ar pelno pokyčių šiemet neprognozuojame ir orientuojamės į panašų lygį, kaip pernai. Tačiau atsiverianti Europos Sąjungos rinka, kurioje mes lygiuotis galime į vidutinio dydžio paukštienos gamybos įmonę, gali padaryti žaliavų kainų ir kitų korekcijų", - sakė A. Bielinytė.

Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus valdo "Kauno grūdai", kurie juos aprūpina pašarais. Kaišiadorių bendrovė pašarų stygiaus šiuo metu nejaučia, o Vilniaus atstovė teigė, kad rinkoje jaučiamas pašarinių grūdų trūkumas. "Dalį gatavų pašarų iš ūkininkų ir kitų gamintojų perka ir pats paukštynas. Jais apsirūpinome rudenį, todėl šiuo metu problemų neturime, tačiau jei reikėtų jų ieškoti dabar, greičiausiai tektų pavargti ir mokėti brangiau", - mano paukštyno finansininkė.

Artimiausiu metu Vyriausybė numato svarstyti Žemės ūkio ministerijos parengtą nutarimo projektą dėl 50 tūkst. tonų pašarinių kviečių importo kvotos be muito mokesčio suteikimo paukštininkystės, kiaulininkystės ir kombinuotųjų pašarų gamybos įmonėms.

Nuo 2003 metų derliaus nuėmimo pradžios iki metų pabaigos į Lietuvą grūdų neįvežta, bet maistinių grūdų eksportas buvo intensyvus. Pernai rugpjūčio - gruodžio mėnesiais iš Lietuvos eksportuota 427,62 tūkst. tonų grūdų, iš jų kviečių - 402,9 tūkst. tonų, miežių - 22,4 tūkst. tonų, grikių - 2,32 tūkst. tonų. Daugiausiai lietuviškų grūdų buvo parduota Ukrainai.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Už vadovų atlyginimų neskelbimą siūlo bausti

Kai kurių valstybės įmonių ir bendrovių vadovų atlyginimams esant po devyniais užraktais,...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (38)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

„Boso valanda su S. Jovaišu”: oro uostų generalinis direktorius G. Almantas apie procesų vadybą valstybinėje įmonėje (1)

Rugpjūčio 17 d. vidurnaktis – data, kuomet, kaip teigiama Lietuvos oro uostų pranešime, visi...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (245)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

„Facebook“ ir „Google“ apgaule įtariamą E. Rimašauską išsigabeno JAV pareigūnai (58)

Lietuvos pilietis Evaldas Rimašauskas, kaltinamas per suklastotus elektroninius laiškus iš JAV...

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (133)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (38)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (25)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (6)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (805)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (50)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Už vadovų atlyginimų slėpimą siūlo bausti

Kai kurių valstybės įmonių ir bendrovių vadovų atlyginimams esant po devyniais užraktais,...