Didžiausios alaus daryklos po vienu skėčiu

 (6)
Trys didžiausios Lietuvos alaus daryklos – "Švyturys", "Utenos alus", "Kalnapilis" – gali atsidurti vieno savininko rankose, mat Skandinavijos kompanijos “Carlsberg” bei “Orkla Beverages” nusprendė sujungti gėrimų verslą. Kol kas konkurentai nesibaimina galimos sąjungos ir žada savo pozicijų neužleisti.
Pasak Audriaus Vidžio, Lietuvos aludarių asociacijos prezidento, "Vilniaus Tauras”, “Ragutis” ir “Gubernija” daug investavo, todėl sugebės atsispirti naujajam dariniui.

Danijos alaus darykla "Carlsberg" ir Norvegijos "Orkla Beverages " vakar pranešė nusprendusios susijungti ir suformuoti bendrovę, kurios metinė apyvarta bus 2,87 mlrd. USD (11,48 mlrd. Lt). 60% naujosios bendrovės "Carlsberg Breweries A/S" akcijų priklausys alaus daryklai "Carlsberg", likusias valdys "Orkla".

“Orkla” grupei priklauso 50% valdymo įmonės “Baltic Beverages Holding” (BBH). Pastaroji Lietuvoje valdo “Utenos alaus” bei Panevėžio “Kalnapilio” alaus daryklas. “Carlsberg” balandį įsigijo Klaipėdos “Švyturio” bendrovę.

Be to, BBH Lietuvos rinkoje platina “Pepsi” produkciją, o “Carlsberg” bendradarbiauja su “Coca-Cola” kompanija. Dėl to "Coca-Cola Nordic Beverages" paprašė pakeisti bendradarbiavimo su "Carlsberg" susitarimą ir į "Carlsberg Breweries" sąjungą neplanuoja jungtis.

Paskutiniais šių metų mėnesiais “Utenos alus”, “Kalnapilis” ir “Švyturys” kartu valdydavo apie tris ketvirtadalius Lietuvos alaus rinkos. Be to, “Švyturys” neseniai paskelbė, jog ketina plėstis, statyti naują gamyklą ir taip padidinti savo rinkos dalį.

Aleksandras Jakiūnas, Konkurencijos tarybos Koncentracijos skyriaus viršininkas, patvirtino, jog po susijungimo “Carlsberg Breweries” užims dominuojančią padėtį Lietuvos alaus rinkoje, be to, bus neaiški padėtis gaiviųjų gėrimų rinkoje.

“Tačiau šiai sąjungai dar turės būti gautas ir Europos Sąjungos konkurencijos tarnybos leidimas, nes koncentracija Skandinavijos rinkose taip pat bus nemaža”,– teigė p. Jakiūnas. Jis neprognozavo, koks galėtų būti Lietuvos konkurencijos tarybos sprendimas.

Saulius Endriuška, BBH atstovas, teigė, jog sprendimo, kaip bus elgiamasi su trimis lietuviškomis alaus daryklomis, dar nėra priimta. Kitų Lietuvos alaus daryklų atstovai teigia kol kas nematantys didelio pavojaus dėl susijungimo.

Daliaus Rutkausko, AB "Ragutis" prekybos ir rinkodaros direktoriaus, teigimu, susijungus trims įmonės jų pardavimai ir rinkos dalis turėtų kelias procentais sumažėti.

Gediminas Janavičius, AB “Vilniaus Tauras” generalinis direktorius, taip pat mano, jog jungimasis didesnio poveikio rinkai neturės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (2)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

Žemės savininkai jau gali sužinoti, kiek mokės žemės mokesčio (7)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI" sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis, rašoma pranešime spaudai.

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.