Dideli pinigai pardavėjai susuko galvą: nesuvokiu, kodėl taip pasielgiau

 (110)
Kasdien dideles pinigų sumas rankose laikiusi prekybos centro pardavėja neatsispyrė pagundai ir darbdaviui priklausančius pinigus pasisavino. Tačiau pasielgė taip kvailai, kad šiandien net negali paaiškinti savo poelgio motyvų.
© DELFI / Domantas Pipas

„Nesuvokiu, kodėl taip pasielgiau“, – sakė dabar jau iš darbo parduotuvėje atleista devyniolikmetė vilnietė Gintarė V.

Jauna mergina, kuriai dar visas gyvenimas prieš akis, šiuo metu yra bedarbė – užsiregistravusi Darbo biržoje laukia pasiūlymų. Tik vargu, ar koks nors darbdavys ją prileis prie pinigų – Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad Gintarė V. pasisavino darbdavio turtą.

Ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje buvo pradėtas po bendrovės „Sanitex“ pareiškimo, kuriame buvo nurodyta, kad Vilniuje, Ukmergės g. esančioje parduotuvėje „Promo Cash&Carry“ kasininke dirbusi Gintarė V. pasisavino 651,86 Eur.

Sunku suvokti, ką mąstė pinigus paėmusi Gintarė V. – mergina su pinigais išėjo iš darbo vietos ir daugiau į ją nesugrįžo. Kai bendradarbiai jai ėmė skambinti telefonu, mergina neatsiliepė į skambučius, o pasisavintus pinigus išleido, kaip vėliau pati sakė, „savo reikmėms“.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukta dabar jau buvusi kasininkė jai pateiktus kaltinimus pripažino visiškai. Per apklausą ji prisipažino, kad pinigus pasisavino parduotuvėje išdirbusi vos dvi savaites.

„Jei kasoje esanti pinigų suma viršija 2 tūkst.eurų, reikėdavo daryti inkasaciją, todėl tądien, kai pinigus pasisavinau, paskambinau vyr. kasininkei ir paklausiau, ar galiu atlikti inkasaciją, – sakė buvusi pardavėja. – Kadangi ji sutiko, susisiekiau su apsaugos darbuotoju, kuris mane palydėjo iki kabineto, kuriame vykdoma inkasacija.

Priėjusi prie vyr. kasininkės atidariau kasos stalčių ir pradėjau išiminėti pinigus. Kai iš kasos stalčiaus išėmiau pinigus 50 eurų nominalo kupiūromis, pastebėjau, kad vyr. kasininkė į mane nekreipia dėmesio, todėl dalį kupiūrų greitai įsikišau sau į kišenę, o paskui su pasisavintais pinigais pasišalinau iš parduotuvės.“

Paklausta, kodėl taip pasielgė ir kiek laiko planavo nusikaltimą, Gintarė V. sakė: „Šis sumanymas kilo spontaniškai, aš šiuo metu nesuvokiu, kodėl taip pasielgiau.“

Tuo metu vyr. kasininkė pareigūnams sakė, kad per inkasaciją pinigus atidavusi Gintarė V. nuėjo į prekybos salę nuimti kasos likutį ir žadėjo netrukus sugrįžti.

„Išėjusios kasininkės laukiau apie 5-10 min., bet ji negrįžo, todėl apie įvykį pranešiau apsaugai ir nuėjau ieškoti Gintarės V., tačiau šios niekur nebuvo, – sakė moteris. – Kai apsaugos darbuotojas peržiūrėjo vaizdo kamerų įrašus, buvo pastebėta, kad Gintarė V. išėjusi iš inkasacijos patalpų nuėjo link sandėlio ir nesugrįžo.“

Tiek vyr. kasininkė, tiek apsaugininkas ne kartą bandė Gintarei V. prisiskambinti telefonu, bet ši į skambučius nereagavo.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad kasininkė su savo darbdaviu buvo sudariusi darbuotojo visiškos materialinės atsakomybės sutartį.

„Kaltinamosios Gintarės V. padarytos nusikalstamos veikos aplinkybės aiškios, kaltinamoji iš esmės jų neneigia, o kiti byloje esantys įrodymai, liudytojų parodymai, kaltinamosios sudaryta visiškos materialinės atsakomybės sutartis, patvirtina Gintarei V. pateiktų kaltinimų pagrįstumą, – paskelbė baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teisėjas Ovidijus Ramanauskas. – Kaltinamoji, dirbdama parduotuvės kasininke ir būdama pasirašiusi sutartį dėl darbuotojo kolektyvo visiškos materialinės atsakomybės, pasisavino jos žinioje buvusius ir UAB „Sanitex“ priklaususius 651,86 eurų grynųjų pinigų.“

Anot teisėjo, kaltinamoji žalos buvusiam darbdaviui iki šiol neatlygino, todėl teismas iš jos priteisė pasisavintą pinigų sumą.

Be to, už tai, kad padarė nusikaltimą, buvusiai kasininkei skyrė 14 MGL (527,24 Eur) baudą. Ją leistai sumokėti per tris mėnesius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

„Metų paslaugoje 2017” triumfavo išmaniojo tapatybės patvirtinimo įrankio kūrėjai (1)

Vandenilio technologijos, išmanieji logistikos sprendimai ir elektroniniai tapatybės patvirtinimo įrankiai, hibridinio tipo internetas, suskystintųjų gamtinių dujų eksportas nedideliais dujovežiais, visų dantų atkūrimas per vieną dieną – tai tik dalis įvairiuose paslaugų sektoriuose veikiančių inovatyvių ir modernių sprendimų, sulaukusių verslo lyderių pripažinimo.

„Boso valanda su S. Jovaišu“: „Telia" vadovas K. Šliužas apie iššūkius ir pamokas per metus trukusį bendrovių sujungimą (2)

Šios savaitės laidos „Boso valanda su S. Jovaišu svečias „Telia Lietuva“ vadovas Kęstutis Šliužas. Pačioje pokalbio pradžioje šis vyras save pristato kaip žmogų, kuris kaifuoja spręsdamas sudėtingus uždavinius. Nelengvų uždavinių jam teko išnarplioti per paskutinį pusmetį, kai reorganizuotos bendrovės „Teo Lt“, „Omnitel“ ir „Baltic Data Center“ tapo viena šeima pavadinimu „Telia“.

Esminiai planai dėl alkoholio: kokie draudimai laukia jau nuo kitų metų? (831)

Kitų metų sutiktuvės bus keistos: iki vidurnakčio jaunimas šėls, iškart po jo – bus baudžiamas. Jei kas lauke iššaus šampano, po pirmųjų fejerverkų tuoj pat jį turės paslėpti.

A. Kubiliaus siūlomos naujos kovos su alkoholizmu priemonės nesužavėjo Seimo (26)

Nors Seimas ketvirtadienį nepritarė parlamentaro konservatoriaus Andriaus Kubiliaus pateiktam rezoliucijos projektui „Dėl naujų kovos su alkoholizmo priemonių“, jo atmesti parlamentarai nesiryžo. Už tai, kad projektą redaguotų iš įvairių frakcijų atstovų sudaryta redakcinė komisija, ketvirtadienį balsavo 67 parlamentarai, 15 parlamentarų siūlė projektą atmesti.

Įvertino „valstiečių“ pasiteisinimus dėl alkoholio ribojimo (15)

Tol, kol visuomenė galvos, kad alkoholio ribojimai yra Ramūno Karbauskio ir Aurelijaus Verygos projektas, palaikymo „valstiečiai“ nesulauks, LRT RADIJUI sako viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas.