Didelės naftos kainos mažina jos paklausą

 (2)
Didelės naftos kainos mažina jos vartojimą pramoninėse pasaulio valstybėse.
Naujausiame Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) "Naftos rinkos pranešime" informuojama apie jau antrą mėnesį iš eilės mažinamas naftos paklausos visame pasaulyje šiais metais prognozes - šįkart 300 tūkst. barelių per dieną (bpd) iki 76,2 mln. bpd.

Naftos paklausos augimo šiais metais prognozė sumažinta 150 tūkst. bpd iki 1,3 mln. bpd.

Pasak IEA, jei Naftą eksportuojančių valstybių organizacija (OPEC) naftos pardavimų nepadidins birželį, ekonomikos augimas privers tai padaryti rugsėjį.

Rinka žvelgia į ateitį ir nerimauja dėl naftos trūkumo, ypač Jungtinėse Valstijose, todėl ir naftos barelis dabar kainuoja 30 dolerių, teigia IEA.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Mažėjo nedarbo lygis Lietuvoje

Lietuvos darbo biržos duomenimis, 2016 m. spalio 1 d. darbo biržoje registruoti neturintys darbo asmenys sudarė 7,2 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų, ir tai yra 0,9 proc. punkto mažiau nei prieš metus.

Nakvynė Alytaus miesto centre – už 10 eurų (3)

Į Alytų atvykę svečiai miesto centre nakvynę parai galės užsisakyti tik už 10 eurų.

„Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ prašo Vyriausybės kompensuoti 9 mln. eurų SIM kortelių registravimo išlaidų (11)

Mobiliojo ryšio operatorės bendrovės „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ prašo Vyriausybės numatyti lėšų, kurios būtų skirtos padengti jų išlaidas ir investicijas, susijusias su išankstinio mokėjimo SIM kortelių registravimu.

„Eurostat“: antrąjį 2016 m. ketvirtį pakilo realiosios namų ūkių pajamos vienam asmeniui euro zonoje (2)

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, antrąjį 2016 metų ketvirtį, palyginti su ankstesniais trimis mėnesiais, euro zonoje namų ūkių realiosios pajamos vienam asmeniui pakilo 0,2 proc. Ankstesnį ketvirtį šis rodiklis augo 1,0 proc. tempais. Viso regiono realusis vartojimas vienam asmeniui pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo 0,9 proc., o antrąjį ketvirtį šis rodiklis išliko stabilus.

Pirmą šių metų pusmetį įmonių bankrotų pradėta trečdaliu daugiau nei pernai (7)

Pirmą šių metų pusmetį, palyginti su 2015-ųjų pirmu pusmečiu, pradėtų įmonių bankroto procesų skaičius padidėjo 33,4 proc.