Dėvėtiems drabužiams ketinama įvesti importo muitą

 (4)
Tai BNS pranešė Ūkio ministerijos Eksporto ir importo reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Romualdas Rauckis.

Antradienį Ūkio ministerijoje įvyko tarpžinybinės komisijos dėvėtų drabužių pardavimo klausimams spręsti posėdis.

"Dėvėtų drabužių importo muitas galiotų tik tuo atveju, jei jie į Lietuvą įvažiuotų be kilmės sertifikato. Tačiau jeigu dėvėti drabužiai turės sertifikatą, kad jie yra švediški, vokiški, suomiški ar iš dar kokios nors Europos Sąjungos šalies, kurioms taikomas preferencinis prekybos režimas, tas muitas negalios", teigė R. Rauckis.

Dienraštis "Respublika" pranešė, kad įvedus naują muitą per metus biudžeto įplaukos padidėtų maždaug 2,5 mln. litų.

Įvežant 1 toną dėvėtų drabužių, muitinėje teks sumokėti 140 litų muitą - specialistų vertinimu, tai nėra daug.

Apsaugoti vidaus rinką nuo dėvėtų drabužių importo reikalauja Lietuvos lengvosios pramonės įmonių asociacija. Ji teigia, kad per pastaruosius metus grėsmingai išaugęs dėvėtų drabužių importas atima didelę dalį rinkos iš vietos gamintojų.

Naujų drabužių iš užsienio į Lietuvą per metus importuojama maždaug už 250 mln. litų, o dėvėtų drabužių pernai įvežta už 56,6 mln. litų.

Antradienį posėdyje taip pat buvo svarstoma dėl nemadingų, prekybos įmonėse susikaupusių drabužių realizavimo rinkoje. Pasak R. Rauckio, kalbėta apie tai, kad tokie drabužiai galėtų sudaryti atsvarą dėvėtiems drabužiams.

Ūkio ministerijos Vidaus prekybos departamento skyriaus viršininkė Živilė Gasiūnienė BNS teigė, kad dabar problemų realizuoti tokius drabužius iškyla dėl PVM mokėjimo.

Pasak Ž. Gasiūnienės, jei prekybos įmonės prekę parduoda pigiau nei mokėjo gamintojui, jos vis tiek privalo sumokėti į biudžetą PVM skirtumą, ne mažesnį nei mokėjo pirkdamos prekę iš iš gamintojo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (815)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (233)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (5)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.