Diskusija dėl Vyriausybės 2004 metų veiklos ataskaitos ir mokesčių reformą reglamentuojančių įstatymų pateikimas gali būtų atidėtas mažiausiai savaitei, mat ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas išvyko ilsėtis į Egiptą.
Česlovas Juršėnas
© ELTA
"Mokesčių reformą galime pradėti svarstyti, kai atsiras premjeras. Tardamiesi su opozicija susiderinome, kad jų opozicinė darbotvarkė būtų nukelta vėlesniam laikui. Jei jie nori, kad būtų prie premjero, o ne prie pavaduojančio ministro, nukelsime diskusiją dėl metinės veiklos ataskaitos momentui, kai grįš premjeras", - pirmadienį per spaudos konferenciją teigė Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas ir pridūrė pats asmeniškai norįs, kad abu klausimai būtų atidėti.

Anksčiau pirmadienį opozicijos lyderis Andrius Kubilius pareiškė esąs nustebintas ministro pirmininko apsisprendimo atostogauti tuomet, kai Seime svarstoma Vyriausybės ataskaita ir kai ruošiamasi pradėti svarstyti mokesčių reformos įstatymus. "Premjeras demonstruoja, kad jam daug kas nerūpi arba demonstruoja, kad mokesčių reforma yra ne premjero, o ministro Viktoro Uspaskicho produktas", - pažymėjo konservatorius.

A. Brazauskas nuo pirmadienio atostogauja ir ilsisi Egipte. Atostogų metu jį pavaduoja susisiekimo ministras Zigmantas Balčytis. Į darbą Vyriausybės vadovas ketina grįžti gegužės 5 dieną.

Kaip spaudos konferencijoje teigė Č. Juršėnas, Seimo Socialdemokratų frakcija iki šiol nėra apsisprendusi, ar pritarti Vyriausybės parengtiems mokesčių reformos įstatymų projektams. Dėl to numatoma diskutuoti papildomai. "Kol kas negaliu pasakyti, ar visi balsuos už visus projektus. Frakcija už kai kuriuos (projektus - ELTA) gali balsuoti, už kai kuriuos balsuos dalis, už kai kuriuos visai nebalsuos", - sakė parlamento vicepirmininkas.

Vyriausybė siūlo gyventojų pajamų mokestį nuo 2006 metų vidurio mažinti nuo 33 proc. iki 27 proc., o nuo 2008 metų pradžios - iki 24 proc., taip pat nuo 2006 metų 1 proc. metiniu mokesčiu nuo jo vertės apmokestinti komercijai naudojamą gyventojų nekilnojamąjį turtą.

Siekiant kompensuoti sumažėjusias biudžeto pajamas nuo šių metų liepos naikinamą kelių mokestį, skaičiuojamą nuo įmonių apyvartos, turėtų pakeisti analogiškas laikinas solidarumo mokestis, kuris galiotų 2006-2007 metais. Nepritaręs tokiam mokesčiui, finansų ministras Algirdas Butkevičius paskelbė apie atsistatydinimą.

Valdančiosios koalicijos vadovai tikisi, kad Nekilnojamojo turto mokesčio, Mokesčių administravimo, Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pataisų bei Laikinojo verslo mokesčio įstatymo projektams Seimas pritars iki sesijos pabaigos birželio 30 dieną.

Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje planuojama surengti diskusiją dėl Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos. Diskusijoje bus pristatyta Seimo komitetų ir frakcijų nuomonė apie ataskaitą, savo vertinimus galės pateikti atskiri parlamentarai. Po diskusijos ataskaita bus tvirtinama Seimo nutarimu, be to, dėl jos numatoma priimti rezoliuciją.

Pristatydamas Vyriausybės metinės veiklos ataskaitą, A. Brazauskas teigė, kad ministrų kabinetui pavyko padidinti užsienio investuotojų pasitikėjimą valstybe ir viršyti biudžeto surinkimą, tačiau didžiausia problema išliko šešėlinė ekonomika.

Opozicija pareiškė nusivylusi Vyriausybės 2004 metų veiklos ataskaita ir sunerimusi dėl joje nurodytos galimos grėsmės nacionaliniam saugumui.

Ataskaitoje teigiama, kad grėsmę Lietuvos saugumui kelia dėl narystės NATO ir Europos Sąjungoje suaktyvėjusios užsienio valstybių specialiosios tarnybos bei šalyje veikiančios "didžiulės finansinės (įtakos) grupės", kurios dalyvauja privatizavime bei mėgina "paveikti" valstybinių institucijų pareigūnus priimti "tam tikroms įmonėms" palankius sprendimus. Be to, nuogąstaujama dėl Lietuvos priklausomybės nuo Rusijos energetikos sektoriuje.

A. Kubilius pasiūlė Vyriausybei iki gegužės 15 dienos pateikti papildomą pranešimą Seimui, kuriame būtų nurodyta, kokias svarbiausias Lietuvos ūkio bei socialines problemas Vyriausybė mato ir kokiais būdais yra žadama jas spręsti. Tai nurodyta jo parengtame Seimo rezoliucijos projekte "Dėl Vyriausybės ataskaitos".

Pirmadienį spaudos konferencijoje Č. Juršėnas teigė, kad šios rezoliucijos projektas yra "neadekvatus esamai situacijai", todėl valdančioji dauguma ruošia savo projektą. "Koalicijos partnerių įsitikinimu, tikrai nemažai padaryta, yra galimybės dar padaryti ir mes tikrai įrodysime", - pažymėjo parlamento vicepirmininkas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (10)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (8)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (49)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (32)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (820)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (23)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (73)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (1)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (33)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (26)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (625)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (21)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...