Dėl kontrolinio 80,89 proc. "Klaipėdos transporto laivyno" akcijų paketo privatizavimo sąlygų bus deramasi su privačia lietuviško kapitalo uostamiesčio įmone "Limarko".
Trečiadienį posėdžiavusi bendrovės privatizavimo viešo konkurso komisija, susipažinusi su šios įmonės pristatytais anksčiau pateiktos paraiškos patikslinimais ir paaiškinimais, pripažino "Limarko" konkurso nugalėtoja.

"Derybų konkurso nugalėtojas kviečiamas atvykti ateinančią savaitę", - Eltai sakė Valstybės turto fondo Sandorių skyriaus viršininkas Liutauras Radzevičius. Jis neprognozavo, kiek konkrečiai truks derybos. Pasak pareigūno, tol, kol bus pasiekta maksimaliai naudingų sąlygų valstybei ir bendrovei. Tikimasi, kad sėkmės atveju "Klaipėdos transporto laivyno privatizavimo procesas turėtų būti užbaigtas kovo-balandžio mėnesiais.

Už trečią kartą per pastaruosius kelerius metus privatizuojamas valstybei priklausančias laivyno akcijas norima gauti ne mažiau kaip 48,668 mln. litų, arba ne pigiau kaip po 0,46 lito už 1 lito nominalios vertės akciją. Būsimasis jų savininkas oficialų pasiūlymą turės skelbti ir smulkiesiems bendrovės akcininkams. Kol tarp privatizavimo pareigūnų bei "Limarko" nebus baigtos derybos dėl transporto laivyno privatizavimo sąlygų, neketinama skelbti nei to, už kokią kainą potencialus pirkėjas siūlo privatizuoti "Klaipėdos transporto laivyno" akcijų paketą, nei kiek investicijų numatęs skirti bendrovei.

"Limarko" turi dešimties metų sėkmingo darbo jūrų laivininkystėje patirtį, nuo 1995 metų yra tarptautinio jūrų laivybos tinklo "Multiport" narė. Ji savo konkursiniame pasiūlyme įsipareigojo 5 metus po akcijų pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo ne mažiau kaip 70 proc. laivų, kuriuos sutarties pasirašymo momentu bendrovė turi nuosavybės teise ar valdo bare-boat čarterio pagrindu (tiesiogiai arba per dukterines įmones) išsaugoti Lietuvos laivų registre ir 3 metus po akcijų pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo išsaugoti bendrovėje ne mažiau kaip 70 proc. darbo vietų.

"Limarko" teigia užtikrinsianti efektyvią ir pelningą transporto laivyno veiklą, privatizavimo partneriu taps finansinis investuotojas.

"Įsigiję "Klaipėdos transporto laivyną", ketiname toliau plėsti jūrų laivybos verslą, kasmet aktyviai investuodami į laivyno atnaujinimą ir plėtrą", - teigia "Limarko" generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris. Pasak jo, planuojama, kad investicijos į privatizuojamą bendrovę atsipirks, o įsigytoji įmonė dirbs pelningai. "Limarko" kartu su investicinės bankininkystės įmonės "Prime Investment" ekspertais atliko išsamią analizę ir tikina esanti pasirengusi įvykdyti visas keliamas sąlygas. "Limarko" jau yra parengusi "Klaipėdos transporto laivyno" investicijų ir verslo vystymo programą, kuri numato naująją laivyno strategiją.

1999 metais "Limarko" bendrovėje įdiegta tarptautinė saugios laivybos valdymo sistema (ISM Code - International Safety Management Code), integruota kartu su kokybės valdymo sistema, kuri atitinka ISO 9002 standartus. Praėjusiais metais visas paslaugas jūriniam sektoriui teikiančios bendrovės apyvarta siekė 29 mln. litų, iš kurių 12 mln. litų sudarė rinkliavos ir mokesčiai, sumokėti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai. Įstatiniame 130,8 mln. litų "Klaipėdos transporto laivyno" kapitale valstybei priklausančių akcijų nominalas sudaro 105,8 mln. litų.

Pirmasis bandymas privatizuoti stabiliai dirbančio transporto laivyno akcijas žlugo Kauno koncerno SBA vadovaujamam konsorciumui dėl savų priežasčių pasitraukus iš projekto. Antrajame pernai rudenį niekas nepanoro dalyvauti dėl per didelės pradinės akcijų pardavimo kainos - 0,61 lito už akciją, arba už ne mažiau kaip 65 mln. litų už kontrolinį akcijų paketą.

Užpernai "Klaipėdos transporto laivynas" pasiekė 80,06 mln. litų apyvartą ir uždirbo 4,03 mln. litų audituoto grynojo pelno. Per tris praėjusių metų ketvirčius jis pasiekė 53,2 mln. litų apyvartą ir patyrė 3,996 mln. litų nuostolį, kurį daugiausiai lėmė pirmąjį pernai metų pusmetį padaryti atidėjimai seniems debitoriniams įsiskolinimams.

Privatizuojant laivyną Valstybės turto fondą konsultuoja Lietuvos ir Švedijos bendrovė "V. Rutkausko, R. Skyriaus ir partnerių konsultacinės firma".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (11)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (8)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (50)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (35)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (27)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (85)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (88)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1126)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (53)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (86)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...