Degalų kainų šokas

 (15)
Prekybos naftos produktais mažmenininkai artimiausiomis dienomis žada kainų šoką. Benzino kainoms šuoliais vejantis europines, negelbės ir dabar atpigusios suskystintos dujos, nes jas Vyriausybė žada apmokestinti akcizu.

Rymantas Budenas, AB "Lietuvos kuras" rinkodaros direktorius, prognozuoja, jog artimiausiomis dienomis degalai brangs dar bent 5–10 ct/l. Balandį jie gali atsiremti į 3 Lt/l kartelę.

Vakar ryte daugelyje didžiųjų mažmeninės prekybos įmonių degalinių benzinas buvo pabrangęs apie 10 ct/l, o vakare kai kurios įmonės vėl planavo didinti kainas.

Labiausiai per savaitę benzinas pabrango Panevėžyje ir Šiauliuose, apie 14–15 ct/l. To paties benzino kainų skirtumas įvairių įmonių degalinėse vakar buvo iki 17 ct/l.

Pigiausiai, kaip ir anksčiau, degalais prekiavo AB "Lietuvos kuras" ir UAB "Lukoil Baltija servisas". Bet vakare pastaroji bendrovė žadėjo visose savo degalinėse benzino kainas padidinti dar 10 ct/l, o dyzeliną – 2–3 ct/l. Nuo vakar gerokai sumažėjo ir degalų kainų skirtumai įvairiuose regionuose. Pavyzdžiui, prieš savaitę benzinas Šiauliuose ir Panevėžyje buvo iki 10 ct/l pigesnis negu Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o vakar kai kurios bendrovės, nustatinėdamos kainas, regionų jau nepaisė.

Rymantas Budgenas, AB "Lietuvos kuras" rinkodaros direktorius, VŽ prognozavo, jog degalai brangs ir artimiausiomis dienomis, kadangi naftos produktai pastarąsias keletą savaičių brango daug lėčiau negu kilo didmeninės kainos.

Pasak p. Budgeno, AB "Mažeikių nafta" per pastarąsias 8 dienas didmenines degalų kainas didino kasdien. Įmonėje pagamintas bazinis benzinas kovo 1–8 d. pabrango 167 Lt/t, o dyzelinas – 74 Lt/t.

Virginija Kristinaitienė, "Mažeikių naftos" Informacijos ir reklamos tarnybos viršininkė, vakar VŽ patvirtino, jog dimeninės benzino ir dyzelino kainos ir toliau didinamos kasdien ir, sprendžiant iš pranešimų apie padėtį tarptautinėse naftos biržose, ši tendencija išlieka. "Artimiausiu metu laukiamas degalų mažmeninių kainų sprogimas",– prognozuoja p. Budgenas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (4)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (43)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.