Degalų kainos artėja prie rekordų

 (3)
Daugiau kaip 200 Lt už toną per savaitę pakilusios naftos produktų, gaminamų AB "Mažeikių nafta", didmeninės kainos nepaliauja augti. Tai tiesioginis atgarsis į tendencijas tarptautinėje naftos rinkoje, kurios ekspertai prognozuoja naujus šių metų rekordus.
Reuters praneša, jog rinkos dalyviai nekantriai laukia Naftą išgaunančių šalių organizacijos (OPEC) intervencijos, bet OPEC vadovų susitikimas numatytas tik birželį.

Kaip žinoma, OPEC ankstesniame susitikime yra užsibrėžusi padidinti naftos gavybą, jei naftos kaina kristų žemiau 22 USD/bar. arba pakiltų aukščiau 28 USD/bar.

Tačiau, teigia Sigitas Zakalskis, AB "Mažeikių nafta" Rinkotyros skyriaus analitikas, įvesti tokiai rinkos reguliavimo priemonei OPEC yra nustačiusi saugiklį – tokia vidutinė kaina turi laikytis 20 dienų.

"Tai "slidus" vidurkis, nes 20 dienų naftos rinkoje yra ilgas laiko tarpas, tad kol sureaguos OPEC, dar daug kas gali atsitikti",– pastebi analitikas.

Antradienį daugelis Lietuvos prekiautojų naftos produktais degalų kainas padidino 3–5 ct/l. Sprendžiant iš tendencijų tarptautinėje rinkoje ir iš degalų, gaminamų Mažeikių įmonėje, nuolatinio kainų augimo, tokie mažmenininkų sprendimai artimiausiu metu bus kasdieniai. Tuo tarpu vidutine populiariausio benzino 95E kaina (2,56 Lt/l) Lietuva jau aplenkė Latviją (2,50 Lt/l).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (25)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (154)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.