Degalinės nebijo boikoto

 (6)
"Hydro Texaco" tiekimo skyriaus vadybininkas Vytautas Deveikis patikino, kad jam tokie raginimai kelia šypseną. "Tarkim, pusė Lietuvos vairuotojų tris dienas nesipils benzino. Gal tas tris dienas degalinėse bus kiek mažiau šurmulio, tačiau tikėtina, kad visi akcijos dalyviai daugiau kuro prisipils kovo 27 arba kovo 31 dieną.

Tokie protestai primena laikus, kai prieš keletą metų ilgai kainavęs 1,60 Lt/l benzinas pabrango iki 1,80 Lt/l. Tada daugelį ištiko šokas ir degalinėse apyvarta sumažėjo keletui dienų, tačiau po savaitės viskas stojo į savo vėžes. Kad ir kokie triukšmingi būtų protestai, abejotina, ar kas nors pasikeis, nes nei nuo mažmeninių, nei nuo didmeninių naftos prekybos įmonių norų čia niekas nepriklauso. Nafta brangsta pasaulio rinkose, po keleto dienų brangsta ir pas mus, - sakė V.Deveikis. - Daugelis galvoja, kad naftos verslas yra aukso kasyklos. Iš tiesų beveik visi mažmenininkai dirba su minimalia marža. Konkurencija šioje rinkoje tikrai labai žiauri".

"Statoil Lietuva" generalinis direktorius Jonas Sokas taip pat kategoriškai atmetė prielaidas, esą tarp naftos produktais prekiaujančių bendrovių galioja kažkokie karteliniai susitarimai ar kas nors stengiasi uždirbti nesąžiningais būdais.

"Kiekvieno valia savaip reikšti mintis ar reaguoti į gyvenimo realijas. Kaltinimai, jog benzinas brangsta dėl degalinių tinklus valdančių įmonių godumo, yra absurdiški. Žmonės, bent kiek besidomintys naftos kainų raida pasaulinėje rinkoje, puikiai žino, jog kainos auga ir ten. Nei "Statoil Lietuva", nei "Lukoil Baltija", nei kitų mūsų rinkoje dirbančių bendrovių norai ar purkštavimai tam neturi jokios įtakos", - sakė J.Sokas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (2)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Iš pareigų traukiasi EK vicepirmininkė

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkė, Bulgarijos deleguota Europos finansinių programų ir biudžeto komisarė Kristalina Georgieva traukiasi iš pareigų, praneša EK.

Belgijoje Valonijos parlamentas patvirtino ES ir Kanados prekybos sutartį (4)

Belgijoje Valonijos regiono parlamentas penktadienį pritarė svarbiai ES ir Kanados vadinamajai Išsamiosios ekonomikos ir prekybos sutarčiai (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) po tikro derybų maratono, kuris baigėsi kompromisu, atvėrusiu kelią Europos Sąjungai pasirašyti šį paktą.

Daugiau kaip 0,5 mln. eurų iššvaistęs įmonės vadovas neteko laisvės (35)

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas už iššvaistytą didelės vertės įsiskolinusios ir prie bankroto ribos atsidūrusios bendrovės turtą 61 metų P. J. skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime spaudai.

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (26)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.