Degalai Lietuvoje pradeda pigti

UAB "Hydro-Texaco", balandžio 19 d. pradėjusi mažinti automobilių degalų kainas Estijoje ir privertusi taip elgtis konkurentus, panašios iniciatyvos ėmėsi ir Lietuvoje.
Degalų kainas pradėjo mažinti ir kai kurios kitos mažmenininkės.

Kovo 20 d. daugelyje "Hydro-Texaco" aptarnaujamų automatizuotų degalinių "Uno-X" benzinas 95E ir dyzelinas kainavo 2 ct/l pigiau negu prieš dieną – atitinkamai 2,52 Lt/l ir 1,88 Lt/l.

Vaida Žilinskaitė, UAB "Shell Lietuva" atstovė, teigė, jog šios bendrovės degalinėse benzinas 95E penktadienio pavakary atpigo 5–7 ct/l, iki 2,55 Lt, dyzelinas – iki 1,90 Lt, o 95E su multifunkciniais priedais – iki 2,62 Lt.

Vidmantas Mončiunskas, didžiausios šalyje didmenininkės ir antros pagal degalinių tinklą UAB "Lukoil Baltija" finansų direktorius, VŽ kovo 20 d. teigė, jog mažinti degalų kainas nesama pagrindo, nes Lietuvoje degalų kainos dar palyginti žemos, kadangi naftai ir jos produktams brangstant tarptautinėje rinkoje, šalies degalų prekybos mažmenininkai buvo dirbtinai sumažinę maržą.

Rinkos analitikai prognozuoja, kad Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos valstybėse, degalų prekybos mažmenininkai stengsis kuo ilgiau išlaikyti aukštesnes degalų kainas, kad padidintų savo verslo rentabilumą.

Tačiau, VŽ duomenimis, jau vakar mažinti degalų kainas pradėjo ir kiti mažmenininkai, tad konkurencija jau taria žodį.

AB "Mažeikių nafta", naftos produktų kainas nustatanti pagal PLATT's (kainų didžiausiose naftos biržose vidurkį), penktadienį VŽ informavo, jog per savaitę šios įmonės parduodamas benzinas atpigo 75 Lt/t, o dyzelinas pabrango 4 Lt/t. Tačiau, anot Virginijos Kristinaitienės, "Mažeikių naftos" atstovės, tarptautinė rinka ėmė "banguoti", tad šią savaitę kainos gali padidėti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.

Svaras sustiprino pramonės gaminių eksportą (1)

Naujausio Britų pramonininkų konfederacijos (CBI) atlikto tyrimo duomenimis, pramonės gaminių eksportą smarkiai sustiprino silpstantis svaras, praneša BBC.

ES spaudžia Valoniją dėl ES ir Kanados prekybos sutarties (1)

Europos Sąjunga (ES) griebėsi šiaudo, mėgindama išgelbėti Išsamų ekonomikos ir prekybos susitarimą (CETA) su Kanada po to, kai Belgijos Valonijos regionas atmetė galutinį sprendimo priėmimo terminą. Apie tai praneša BBC.

„Philips“ paskelbė apie 18 proc. išaugusį pelną (1)

Elektroniką gaminančios bendrovės „Philips“ trečiojo ketvirčio pelnas ženkliai išaugo, padidėjus medicinos įrangos pardavimams, praneša BBC.

Bankas įspėja: sukčiai ruošiasi kruopščiai, smogia skaudžiai (4)

Pastaruoju metu į sukčių akiratį vis dažniau patenka ne tik gyventojai, bet ir verslo įmonės, rašoma „Swedbank“ banko pranešime spaudai.