Daugiausia mėsos buvo atvežta iš Lenkijos

 (19)
Mėsa
Mėsa
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Nemaža dalis Lietuvoje užaugintų gyvų kiaulių, galvijų yra eksportuojama, tuo tarpu Lietuvos mėsos perdirbėjai trūkumą kompensuoja įvežtine žaliava. Lietuvoje veikiančios 75 gyvulių skerdyklos šiemet paskerdė beveik ketvirtadaliu mažiau kiaulių, galvijų beveik penktadaliu mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Lietuviška kiauliena rinkoje sudaro 44 proc., tuo tarpu įvežtinė kiauliena – 56 proc. Įvežtinė paukštiena sudaro 27 proc., jautiena 9 proc. Beveik visą kiekį šviežios mėsos įveža mėsos perdirbimo įmonės, kurios ją naudoja gaminių ir pusgaminių gamybai, dalį tiekia mažmeninei prekybai.

Per 2008 m. dešimt mėnesių į Lietuvą įvežta beveik 102 tūkst. tonų mėsos ir mėsos gaminių, tai 25proc. daugiau negu per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Daugiausiai kiaulienos spalį įvežta iš Lenkijos ir Vokietijos.

Antroje vietoje pagal įvežimą yra šviežia paukštiena, kuri sudaro 18 proc. nuo viso įvežamo šviežios mėsos ir mėsos gaminių kiekio. Paukštiena į Lietuva vežama iš daugiau nei 10 ES šalių, daugiausiai paukštienos įvežama iš Lenkijos – 39 proc., Olandijos - 24,6 proc., Danijos - 12,6 proc., Anglijos – 6,3 proc., Vokietijos - 3,2 proc., Prancūzijos 2,4 proc..

Lyginant 2008 metų ir 2007 metų tą patį laikotarpį 43 proc. išaugo ir įvežamas mėsos gaminių kiekis. Mėsos gaminius gaminančios ir šioje veikloje besispecializuojančios įmonės įveža didžiausią dalį visų mėsos gaminių.

2008 m. spalio mėn. septynios įmonės įvežė 81 proc. nuo visų įvežamų mėsos gaminių kiekio. Daugiausiai mėsos gaminių įvežama iš Lenkijos ir Estijos. Spalį iš Lenkijos įvežti 55 proc., Estijos – 30 proc., iš Vokietijos – 7 proc., Latvijos – 7 proc. mėsos gaminių, likusią dalį sudarę gaminiai iš Danijos, Švedijos, D.Britanijos.

www.DELFI.lt
 
19
Registruoti (0) Anonimiški (19)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Analitikas: tai tik lašas Rusijos sunkumų jūroje (16)

2015 sausio mėn. 27 d. 23:22
Analitikas: tai tik lašas Rusijos sunkumų jūroje
AP/Scanpix
Agentūrai „Standard & Poor's“ iki „niekinio“ lygio sumažinus Rusijos skolinimosi reitingą, Maskvos pareigūnai aiškina, kad tai padaryta tiesiogiai įsakius Jungtinėms Valstijoms.

Skandalą sukėlęs V. Andriukaitis: atsakomybę turi prisiimti ir D. Grybauskaitė (247)

2015 sausio mėn. 27 d. 21:10
Dalia Grybauskaitė, Vytenis Povilas Andriukaitis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos deleguotas sveikatos ir maisto saugos eurokomisaras Vytenis Andriukaitis piktinasi prezidentės patarėjos Virginijos Būdienės pareiškimais, esą būtent jis turi prisiimti atsakomybę už Briuselio pasiūlymą Maskvai derėtis su valstybėmis dėl maisto produktų embargo panaikinimo.

Klaida Prancūzijai kainuos daugiau nei 1 mlrd. eurų (7)

2015 sausio mėn. 27 d. 20:52
Klaida Prancūzijai kainuos daugiau nei 1 mlrd. eurų
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Prancūzija turės grąžinti 1,07 mlrd. eurų gautos žemės ūkio sektoriaus paramos Europos Sąjungai (ES). Ši suma šaliai buvo skirta per klaidą arba sukčiavus duomenų srityje, antradienį pareiškė Europos Komisijos pareigūnai.

Plūstančių turistų nesustabdė net Ebola

2015 sausio mėn. 27 d. 20:17
Plūstančių turistų nesustabdė net Ebola
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Visame pasaulyje registruojamų turistų skaičius 2014-aisiais perkopė 1,1 mlrd. ribą, t. y., palyginti su ankstesniais metais, išaugo 4,7 proc. Apie tai praneša BBC, remdamasi antradienį Junginių Tautų (JT) pateikiama ataskaita.

Sprendimas, kuris pradžiugins atsiskaitinėjančius banko kortelėmis (74)

2015 sausio mėn. 27 d. 20:10
Sprendimas, kuris pradžiugins atsiskaitinėjančius banko kortelėmis
AP/Scanpix
Mokesčiai už atsiskaitymą banko kortelėmis visoje Europos Sąjungoje (ES) turėtų būti vienodi ir mažesni negu dabar.