D. Trumpo žinutė „Twitter“ akimirksniu kirto JAV giganto akcijų vertei

 (63)
Vos prieš savaitę JAV prezidentu išrinktas respublikonas Donaldas Trumpas kaip reikiant sutrikdė „Boeing“ bendrovę.
Donaldas Trumpas
© AP / Scanpix

Dabar, panašu, jis socialiniame tinkle „Twitter“ nusitaikė į kitą oro erdvės gynybos gigantą – jis pareiškė, kad „Lockheed Martin“ bendrovės gaminamų F-35 naikintuvų programos kaina „tapo nekontroliuojama“, skelbia „The Independent“.

Po tokio prezidentu išrinkto verslininko pareiškimo minėtosios bendrovės akcijos smuko 2 proc. – laimei, netrukus, kiek atsigavo.

Remiantis ekspertų skaičiavimais, ši D. Trumpo žinutė socialiniame tinkle „Twitter“ nuo „Lockheed Martin“ akcijų rinkos vertės akimirksniu nubraukė daugiau nei 2 mlrd. dolerių (1,89 mlrd. Eur).
Prieš savaitę D. Trumpas panašiai užsipuolė „Boeing“ – dėl to, kiek kainuoja „Air Force One“ pakeitimo programa. „Boeing“ akcijos po tokio pareiškimo trumpam smuko 1,5 proc., tačiau, baigiantis dienai, praktiškai grįžo į senąsias vėžes.

Nors „Lockheed Martin“ nuosmukis ir buvo laikinas, tai puikus priminimas, kaip skubiai reaguoja investuotojai į bet kokius būsimojo prezidento žodžius, skirtus konkrečiai bendrovei. Be to, anot ekspertų, tokia tendencija kelia nerimą, kad 2017 metai gynybos išlaidoms nebus jau tokie sėkmingi, kaip tikėtasi anksčiau.

Pirmadienį smuko ir „Boeing“ ir „General Dynamics“ akcijų vertė.

D. Trumpas sukritikavo, kiek kainuoja minėtosios bendrovės vykdoma naujos kartos F-35 naikintuvų vystymo programa.

„Tiek F-35 programa, tiek jai skiriamos išlaidos tapo nekontroliuojamos. Po sausio 20 dienos kariniams pirkiniams tikrai galima sutaupyti milijardus dolerių ir tai bus padaryta“, – sakė D. Trumpas.

Savaitę prieš D. Trumpui laimint JAV prezidento rinkimus, JAV gynybos departamentas ir „Lockheed Martin“ užbaigė derybas dėl jau devintosios F-35 naikintuvų sutarties. Derybos dėl 6,1 mlrd. dolerių (5,78 mlrd. Eur) susitarimo, anot Pentagono, vyko net 14 mėnesių.

„F-35 Lighining II“ – vadinamasis penktosios kartos slaptus naikintuvas, turintis tapti pagrindiniu moderniausiu karinių JAV oro pajėgų, laivyno ir beveik 10 JAV sąjungininkų, įskaitant Didžiąją Britaniją, Nyderlandus ir Australiją, ginklu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Nuo kitos savaitės vėl keisis eismo tvarka Vilniaus senamiestyje (14)

Po diskusijų su sostinės senamiesčio gyventojais ir verslininkais, miesto savivaldybė nusprendė, kad vienoje svarbiausių arterijų eismas bus leidžiamas darbo dienomis, o savaitgaliais bus ribojamas kaip Gedimino prospekte.

Dalyje „Maximos“ parduotuvių pirkėjai pasigedo kai kurių prekių (57)

Į mažuose miesteliuose įsikūrusias „Maxima“ parduotuves kone savaitę neatkeliauja kai kurios prekės, todėl tuštėja lentynos, stinga produktų.

Į Lietuvą nepateko nesaugios pistacijos (1)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) uždraudė tiekti mūsų šalies rinkai 22 t nesaugių pistacijų riešutų su kevalais, atvežtų iš Irano.

Po mokesčių pertvarkos Lietuvoje gali atsirasti naujas PVM tarifas (213)

Naujas lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio tarifas turėtų būti 15 proc. Šį dydį ketinama įvesti vietoje dabar taikomo 9 proc. tarifo.

Melagingas kainų palyginimas sukėlė ažiotažą feisbuke papildyta (303)

Pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paplito įrašas, kuriame teigiama, kad butelis mineralinio vandens „Vytautas“ Airijoje kainuoja 3 centus, kai Lietuvoje – 2 eurus. Šia klaidinančia informacija, praėjus parai nuo jos paskelbimo, buvo pasidalinę 32 tūkst. vartotojų.