D. Trumpo žinutė „Twitter“ akimirksniu kirto JAV giganto akcijų vertei

 (63)
Vos prieš savaitę JAV prezidentu išrinktas respublikonas Donaldas Trumpas kaip reikiant sutrikdė „Boeing“ bendrovę.
Donaldas Trumpas
© AP / Scanpix

Dabar, panašu, jis socialiniame tinkle „Twitter“ nusitaikė į kitą oro erdvės gynybos gigantą – jis pareiškė, kad „Lockheed Martin“ bendrovės gaminamų F-35 naikintuvų programos kaina „tapo nekontroliuojama“, skelbia „The Independent“.

Po tokio prezidentu išrinkto verslininko pareiškimo minėtosios bendrovės akcijos smuko 2 proc. – laimei, netrukus, kiek atsigavo.

Remiantis ekspertų skaičiavimais, ši D. Trumpo žinutė socialiniame tinkle „Twitter“ nuo „Lockheed Martin“ akcijų rinkos vertės akimirksniu nubraukė daugiau nei 2 mlrd. dolerių (1,89 mlrd. Eur).
Prieš savaitę D. Trumpas panašiai užsipuolė „Boeing“ – dėl to, kiek kainuoja „Air Force One“ pakeitimo programa. „Boeing“ akcijos po tokio pareiškimo trumpam smuko 1,5 proc., tačiau, baigiantis dienai, praktiškai grįžo į senąsias vėžes.

Nors „Lockheed Martin“ nuosmukis ir buvo laikinas, tai puikus priminimas, kaip skubiai reaguoja investuotojai į bet kokius būsimojo prezidento žodžius, skirtus konkrečiai bendrovei. Be to, anot ekspertų, tokia tendencija kelia nerimą, kad 2017 metai gynybos išlaidoms nebus jau tokie sėkmingi, kaip tikėtasi anksčiau.

Pirmadienį smuko ir „Boeing“ ir „General Dynamics“ akcijų vertė.

D. Trumpas sukritikavo, kiek kainuoja minėtosios bendrovės vykdoma naujos kartos F-35 naikintuvų vystymo programa.

„Tiek F-35 programa, tiek jai skiriamos išlaidos tapo nekontroliuojamos. Po sausio 20 dienos kariniams pirkiniams tikrai galima sutaupyti milijardus dolerių ir tai bus padaryta“, – sakė D. Trumpas.

Savaitę prieš D. Trumpui laimint JAV prezidento rinkimus, JAV gynybos departamentas ir „Lockheed Martin“ užbaigė derybas dėl jau devintosios F-35 naikintuvų sutarties. Derybos dėl 6,1 mlrd. dolerių (5,78 mlrd. Eur) susitarimo, anot Pentagono, vyko net 14 mėnesių.

„F-35 Lighining II“ – vadinamasis penktosios kartos slaptus naikintuvas, turintis tapti pagrindiniu moderniausiu karinių JAV oro pajėgų, laivyno ir beveik 10 JAV sąjungininkų, įskaitant Didžiąją Britaniją, Nyderlandus ir Australiją, ginklu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Palangos svečiai įvertino šventę ir kainas (137)

„Atvažiavome atsisveikinti su Palanga. Juk kai uždraus lauko kavinėse prekiauti alkoholiu, ko čia važiuoti?“ – juokavo iš Šiaulių į Kurorto šventę atvykę Tadas ir Antanas.

Palanga švenčia: kainos kavinėse įkandamos ne visiems (314)

Vasaros sezono atidarymo renginių linksmybė Palangoje tęsiasi. Pučiamųjų instrumentų muzikos orkestrų ir „Sportas visiems“ festivaliai priviliojo tūkstančius žiūrovų. Tie, kas dėl žvarboko vėjo nedrįso dieną eiti prie jūros, galėjo praleisti laiką mieste klausantis pučiamųjų muzikos instrumentų orkestrų melodijų, stebėti rungtyniaujančius festivalio „Sportas visiems“ dalyvius, kurie varžėsi per 70 rungčių, nuo bėgimo, rankų lenkimo, iki šachmatų, grožėtis linijiniais šokiais, ar tiesiog slampinėti po Vytauto gatvėje vykusį kermošių. Beje, čia savo dirbiniais ar maisto produktais prekiavę tautodailininkai skundėsi, kad prekyba buvo vangi. Esą nuosmukis prasidėjo įvedus eurą.

Suomijoje pabėgėliai savo noru dirba už dyką (53)

Suomijos įdarbinimo agentūros inspekcija paviešino faktus, kad nemažai į šalį atvykusių prieglobsčio prašytojų dirba visai be jokio atlyginimo. Dauguma jų daro tai savo noru.

Pasaulinės pensijų sistemos deficitas iki 2050 metų viršys 400 trln. dolerių (22)

Ilgėjant gyvenimo trukmei ir esant žemam pensijų fondų investicijų pajamingumui, lėšų sankaupų deficitas iki 2050 metų pasieks 427,8 trln. dolerių, arba penkis kartus daugiau už dabartinį pasaulinį bendrąjį vidaus produktą (BVP). Tai teigiama naujausioje Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) ataskaitoje.

Atleistas „Lietuvos geležinkelių“ Klaipėdos filialo vadovas (15)

Penktadienį iš pareigų atleistas į teisėsaugos akiratį patekęs „Lietuvos geležinkelių“ filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ vadovas Julius Mikšys. Tai BNS pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.