Čekijos kompiuterių rinką ugdo stambūs pirkėjai

Ankstesniais metais stagnavusi Čekijos asmeninių kompiuterių rinka 1999-aisiais išaugo 14,3 proc., ketvirtadienį pranešė informacinių technologijų bendrovė IDC.
Pasak IDC, prie to daugiausia prisidėjo stambios, augančios vidutinio dydžio ir mažos bendrovės bei valstybinės institucijos.

Tuo tarpu Čekijos bendrasis vidaus produktas praėjusiais metais sumažėjo 0,2 procento.

Iš viso per metus Čekijoje parduota 277,9 tūkst. asmeninių kompiuterių. Didžiausią dalį, arba 13,7 proc. rinkos, užėmė JAV bendrovė "Compaq Computer", kurios kompiuterių pardavimai per metus išaugo 12,2 procento.

Vietos kompiuterių surinkimo bendrovė "AutoCont" turėjo 10,8 proc. rinkos ir buvo antra, o "Dell Computer" iš JAV - trečia, su 8,7 proc. rinkos.

Pasaulinio masto kompiuterių gamintojams iš viso priklausė 40,3 proc. rinkos.

Manoma, kad Čekijos asmeninių kompiuterių rinkos augimą pristabdo niekaip neišpopuliarėjantis internetas (kol kas juo naudojasi tik 10 proc. čekų), tačiau kai internetas čia taps toks pat populiarus kaip Vakaruose, kompiuterių rinka irgi ims staigiai augti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (30)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (102)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.