Bręsta karas dėl automatų

Jeigu savivaldybė ir toliau nesilaikydama sutarties bandys savo žinion perimti bendrovei dar neatsipirkusius parkavimo automatus, jos generalinis direktorius Petras Jakavonis ketina kreiptis į teismą.

Sostinės savivaldybės Energetikos ir ūkio departamentas jau pareikalavo, jog IST daugiau nebeužsakytų naujų kortelių parkavimo automatams. Todėl neatmetama galimybė, jog kol savivaldybė ir privati firma aiškinsis santykius, automobilių saugojimo aikštelėse gali kilti sumaištis, nes vairuotojai neturės kuo susimokėti už parkavimą.

Parkavimo automatų įrengimui konkursas buvo paskelbtas daugiau kaip prieš dvejus metus - 1997 m. rugpjūtį. Nugalėtoju buvo pripažinta uždaroji akcinė bendrovė "Informacinių sistemų technologija", su kuria tuometinis Vilniaus meras R.Paksas Ūkio skyriui ir pavedė pasirašyti sutartį. Pagal ją ši įmonė savo lėšomis iki 1998 m. sausio 1 d. turėjo įrengti 30 automobilių stovėjimo apmokėjimo automatų. Kiekvieno jų bazinė kaina neturėjo viršyti 16 tūkst. Lt.

Be kita ko, sutartyje buvo numatyta, jog "po faktinio automatų atsipirkimo jie neatlyginamai bus perduoti į Vilniaus miesto savivaldybės balansą". Beje, sutartyje nebuvo aptarta metodika, kaip bus skaičiuojamas automatų atsipirkimas.

Dokumente taip pat nenumatyta, jog naujovę sostinės aikštelėse įdiegusi bendrovė iš to gali turėti pelno. Pasak IST direktoriaus P.Jakavonio, jiems svarbiausia buvo išlaikyti darbo vietas.

Kai kurių bendrovės išlaidų, pavyzdžiui, įrengiant informacinius ženklus, draudimo ir palūkanų bankui savivaldybės valdininkai nelinkę pripažinti. Todėl, jų manymu, parkavimo automatai jau atsipirko. Bendrovės IST vadovas P.Jakavonis teigia, automatai turėtų atsipirkti tik kitų metų kovą.

Nenorėdama tikėti IST argumentais, savivaldybė pavedė kontrolieriams patikrinti įrengtų parkavimo automatų atsipirkimą.

Nors kontrolieriai konstatavo, jog savivaldybės Ūkio skyrius "nesistengia įsigilinti į realią padėtį" ir kad automatai dar nėra atsipirkę, savivaldybės klerkai vis tiek įvairiais raštais atakuoja bendrovę, reikalaudami skubiai perduoti parkavimo automatus. Šiuos nepagrįstus savivaldybės veiksmus bendrovės vadovas P.Jakavonis sieja su konkurentų noru mieste pasistatyti savo automatus bei su UAB "Egapris" ir UAB "Baltijos parkingas" konsorciumo ketinimais užvaldyti visą sostinės viešojo parkavimo sistemą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Finansų ministerija išpirko dalį brangios skolos (4)

Finansų ministerija antrinėje rinkoje anksčiau laiko išpirko 200 mln. JAV dolerių nominaliosios vertės obligacijų, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

R. Budbergytė ragina naują valdžią nepabloginti 2017-ųjų biudžeto (4)

Europos Komisijai pareikalavus Lietuvos pasiaiškinti dėl 2017 metų biudžeto projekto, finansų ministrė Rasa Budbergytė teigia, kad Komisija nori papildomos informacijos dėl Vyriausybės prašomos išimties - didesnio deficito, nuo kitų metų įgyvendinant naują socialinį modelį.

Prekybos tinklas imasi akcijos prieš pažeidimą darančius alkoholio pirkėjus (6)

Daugiausia parduotuvių vienijantis įmonių aljansas „Aibė“ ėmėsi socialinės iniciatyvos – savo narių parduotuvėse skatina suaugusius asmenis nepirkti alkoholinių gėrimų bei tabako gaminių nepilnamečiams, rašoma aljanso pranešime spaudai.

Vilniuje: mažesnių ir pigesnių namų statybų bumas (28)

Naujo būsto pasiūlos pokyčiai stebimi ne tik daugiabučių pastatų, tačiau ir individualių bei sublokuotų namų rinkoje – didėjančios gyventojų pajamos ir augantis didesnio gyvenamojo ploto poreikis, pastaruoju metu plėtotojus paskatino nukreipti dalį investicijų ir į namų gyvenviečių plėtrą, rašoma nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ pranešime spaudai.

„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc. Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.