Brangs gaivieji gėrimai

 (3)
Gaiviųjų gėrimų gamintojai prognozuoja, kad jų produkcija brangs, o pardavimai mažės, jeigu Seimas artimiausiu metu pritars Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymui.
Seimas Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo projektą numato svarstyti balandžio 20 dieną, rašo dienraštis "Verslo žinios".

Projekte numatyta, kad 0,06 lito už litrą apmokestinti stiklo ir 0,1 lito už litrą plastmasinėje, metalinėje ar kitoje pakuotėje išfasuotus gėrimus, vaisių ir daržovių sultis.

Pasak dienraščio, jeigu Seimas pritars siūlomiems tarifams, per metus šio mokesčio būtų surenkama apie 56 mln. litų.

Nealkoholinių gėrimų gamintojai, importuotojai bei pakuotės tiekėjai teigia, kad nustatyti mokesčiai yra per dideli. Jie siūlo palikti 0,03 lito už litrą pakuotėms ir 0,005 lito už litrą plastmasinei pakuotei, o juos pradėti rinkti praėjus metams nuo įstatymo paskelbimo.

Bendrovė "Coca-Cola Bottlers Lietuva" atstovai teigia, kad įsigaliojus siūlomam mokesčiui, įmonės gaminami 0,5 litro gėrimai pabrangtų 9 centais už litrą, o 2 litrų - 35 centais už litrą.

Bendrovės "Libella" vadovai tvirtina, kad jų gėrimai 2,5 litrų pakuotėje brangs 41 centais už litrą, o 1,5 litro - 25 centais už litrą.

Pasak nealkoholinių gėrimų gamintojų, brangtų ne tik produktai, bet apie 20 ir daugiau procentų sumažėtų jų realizacija.

Lietuvos aludarių asociacijos prezidento Audriaus Vidžio nuomone, labiausiai nukentėtų mažosios alaus daryklos, pilstančios alų į plastmasinius butelius - 1,5 litro plastmasinis butelis pabrangtų 15 centų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Aptiko nelegalų mėsos cechą (1)

Vilkaviškio rajono Matlaukio kaime išaiškinta ir sustabdyta nelegalaus mėsos perdirbimo cecho veikla, rašoma VMVT pranešime spaudai.

Rakauskų šeima su „Žabolis ir partneriais" įsigijo prekybos centrą Rygoje (5)

„KS Holding” už 12,5 mln. eurų įsigijo SIA MD Galerija Azur, kontroliuojančią „Atrium Azur” prekybos centrą Rygoje, iš „Atrium European Real Estate Limited” kompanijos. Į prekybos centro vystymą papildomai planuojama investuoti 16 mln. eurų, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

Belgija pasiekė bendrą sutarimą dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (2)

Belgijos politiniai lyderiai pasiekė bendrą susitarimą, kad šalis pritars Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ketvirtadienį pranešė premjeras Charles'is Michelis, todėl stiprėja viltys, kad šis paktas bus greitai pasirašytas.

Per tris mėnesius po „Brexit“ Didžiosios Britanijos ekonomika augo kiek greičau, nei tikėtasi (4)

Per tris mėnesius po „Brexit“ balsavimo Didžiosios Britanijos ekonomika augo greičiau nei tikėtasi, rodo oficiali statistika, praneša BBC.