BMW, pardavusi "Rover", atpigo

 (1)
Pardavus "Rover", BMW akcijos atpigo, nors analitikai pareiškė, kad pirmoji reakcija į susitarimą buvo net geresnė nei tikėtasi.
Nuostolingai dirbantis BMW padalinys Jungtinėje Karalystėje konsorciumui "Pheonix Group" antradienį buvo parduotas už simbolinius 10 svarų sterlingų.

Konsorciumas "Pheonix" sumokės BMW 10 svarų ir išsyk perims atsakomybę už "Rover" automobilių kūrimą, gamybą ir platinimą.

BMW pareiškė, kad pasirašius šį sandorį pavyks išvengti didžiulės gamyklos Longbridže, Vidurio Anglijoje, uždarymo.

BMW ir "Rover" santykių aiškinimasis užtruko keletą savaičių. Iš pradžių "Rover" norėta parduoti bendrovei "Alchemy Partners", kuri norėjo gerokai sumažinti padalinio veiklos apimtis ir didžiausią dėmesį skirti sportinių automobilių gamybai.

Tačiau paskutinę minutę "Alchemy" pasitraukė. Tuomet ir prasidėjo derybos su "Pheonix".

"Po ilgų derybų mums pavyko surasti pirkėją, kuris siekia, kad "Rover" toliau veiktų ir nebūtų prarasta tūkstančiai darbo vietų", sakė BMW valdybos pirmininkas Joachimas Wilbergas (Joachimas Vilbergas).

Sandorį džiugiai sutiko ir Jungtinės Karalystės valstybės sekretorius pramonei ir prekybai Stephenas Byersas (Stefenas Bajersas), kuris ypač pabrėžė, kad vyriausybė pasiekė savo - Longbridže ir toliau bus gaminami automobiliai, o darbo vietų sumažės minimaliai. Palanki buvo ir profesinių sąjungų reakcija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Finansų ministrė: „Jonvabaliai" – iniciatyva, auginanti atsakingą požiūrį

Antradienį finansų ministrė Rasa Budbergytė padėkojo partneriams - iniciatyvos „Jonvabaliai", laimėjusios Europos Komisijos (EK) „RegioStars 2016" apdovanojimą, kūrėjams. Pasak ministrės, bendromis pastangomis pasiektas rezultatas džiugina - durys į ES lėšomis įgyvendinamus projektus visuomenei atvertos plačiau.

Doleris stiprėja, nafta pinga (8)

Doleriui stiprėjant, euro vertė krenta, o nafta pinga, skelbia „Reuters“.

Prezidentė atleido I. Šimonytę iš Lietuvos banko (38)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė iš Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotojos pareigų atleido į Seimą išrinktą Ingridą Šimonytę.

Laukiama sprendimo dėl „Heathrow“ plėtros

Seniai lauktas vyriausybės sprendimas dėl oro uosto plėtros netrukus bus paskelbtas, ir, atrodo, kad šįkart laimė nusišypsos „Heathrow“. Apie tai praneša BBC.

Euro zonos šalys pritarė 2,8 mlrd. eurų išmokai Graikijai (2)

Euro zonos pareigūnai antradienį pranešė pritarę 2,8 mlrd. eurų išmokai Graikijai iš trečiojo rimtų finansinių sunkumų krečiamos šalies gelbėjimo paketo.