"Bitė" gelia savo klientus

 (10)
Jeigu susigundėte tapti "mobiliuoju" ir naudotis vieno GSM ryšio tiekėjų paslaugomis, per daug nesikliaukite žarstomais reklaminiais pažadais - žadėtosios gerovės ir masinamo pigumo galite ir negauti.
Redakcija gavo 3 vienodas "Bites GSM" jos abonentams išsiųstas sąskaitas už praėjusį mėnesį. Visų trijų mokėjimo planas vienodas A2. Savaime suprantama, kiekvienas abonentas "prišnekėjęs" skirtingą sumą per mėnesį. Nenuostabu - juk kiekvienas kalba tiek, kiek reikia. Stebina kitkas - mėnesinis mokestis.

Reklaminiuose "Bitės GSM" lankstinukuose didelėmis raidėmis užrašyta "tik 20 Lt!" Tačiau minėtose sąskaitose jis kiek kitoks vienoje 44,43 Lt, kitoje 67,80 Lt, trečioje 76,27 Lt.

Reklaminiuose bendrovės lankstinukuose yra nuoroda, kad pasirinkus A2 mokėjimo planą, be abonentinio mokesčio, privaloma per mėnesį prašnekėti dar už 60 Lt. Mažiau negalima. Sudėjus 20 ir 60 Lt net sunkiai skaičiuojantis tautietis gautų 80 Lt.

LŽ turimose sąskaitose tų 80 Lt nėra. Kaip minėta, mėnesinis mokestis įvairuoja nuo 44 iki 76 Lt.

Atskirai bendrovė suskaičiavo ir minėtų abonentų vietinius pokalbius. Priskaičiuota ne tiek daug - pirmajam abonentui už vietinius pokalbius 5,86 Lt, antrajam - 37,06 Lt, o trečiajam - 15,20 Lt. Viską kartu sudėjus abonentai sumokėjo 59,34 Lt (pasisekė!), 107,93 Lt (mažiau pasisekė), 123,73 Lt (išdūrė?). Šiems "Bitės GSM" abonentams kilo natūralus klausimas - kodėl tokie skirtingi mėnesiniai mokesčiai?

Bendrovės rinkodaros vadybininkė Tatjana Gedutienė sako, kad sąskaitų dydis priklauso nuo to, kokias papildomas paslaugas yra užsisakę abonentai.

Vienas minimų "Bitės GSM" abonentų buvo papildomai užsisakęs "Namų zonos" paslaugą, kurios mėnesinis mokestis 10 Lt. Kiti du jokiomis papildomomis paslaugomis nesinaudoja. Vis tiek lieka neaišku, kodėl vieno abonento mėnesinis mokestis 44 Lt, kito 67 Lt.

"Bitės GSM" Klientų informavimo skyrius, kuriam buvo pateiktos šios "diferencijuotos" mokėjimo sąskaitos, LŽ paaiškino, kad mokestis skiltyje "vietiniai pokalbiai" atsiranda tik tada, jei viršijama privalomų prakalbėti 60 Lt suma. Čia išsiaiškinome, kad, bandydamas taupyti ir susigundęs mažesniu nei konkurentų abonentiniu mokesčiu, pilietis vis tiek mokės ne mažiau kaip 80 Lt per mėnesį.

Sunkiai suprantama painiava sąskaitose atsiranda priskaičiavus įvairius papildomus abonento veiksmus, kurie pateiktame popierėlyje net nenurodomi.

Pavyzdžiui, 44 Lt turėjęs mokėti abonentas į tinklą buvo įjungtas vos ne mėnesio viduryje ir jo abonentinis mokestis, suplaktas su privaloma prakalbėti 60 Lt suma, buvo skaičiuojamas nuo kitokios datos, nei kitų dviejų abonentų.

Norint "laikyti ranką ant pulso" ir sekti mokesčių kaitą, reikėtų užsisakyti pokalbių išklotinę. Gavus paprastą "Bitės GSM" sąskaitą susirankioti galus nėra paprasta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (11)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (117)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.