Biržų pieninės likimą sprendžia Vilniaus bankas

Biržų pieninės generalinis direktorius Vladas Songaila negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti šios informacijos, tačiau pripažino, jog bendrovės reikalus dabar jis sprendžiąs kartu su Vilniaus banku.

V.Songaila, paklaustas, ar Biržų pieninė ketina jungtis su verslo partneriu, kuris padėtų spręsti įmonei susikaupusias finansines problemas, atsakė: "Čia jau jūs spėliokit, kaip kas bus. Aš dar porą savaičių išliksiu ramus kaip ledas".

Vilniaus banko valdybos pirmininko pavaduotojas Gintautas Bareika, pripažinęs, kad bankas kartu su "VB Vilfima" modeliuoja įvairius Biržų akcinės pieno bendrovės finansinių problemų sprendimo variantus, irgi tvirtino, jog apie tai kalbėti esą per anksti.

"Tiesa, šios įmonės padėtis yra gana sunki. Tačiau Biržų akcinė pieno bendrovė yra perspektyvi, todėl jos problemos turi būti išspręstos", - teigė G.Bareika. Pasak jo, dar nėra aišku, ar Biržų akcinės pieno bendrovės grupė (be Biržų pieninės, jai dar priklauso "Panevėžio pienas", "Vilniaus pienas" ir Kauno sūrinė) bus restruktūrizuota ir išskaidyta, ar visas koncernas bus sujungtas su strateginiu partneriu, ar pasirinktas koks kitas variantas.

Tuo tarpu V.Songaila atkakliai neigia bendrovės restruktūrizavimo galimybę. "Kol kas nematau priežasčių, dėl kurių mūsų valdomą grupę reikėtų išskaidyti į atskiras įmones", - pareiškė pieninės vadovas.

Biržų pieninės kontrolinį akcijų paketą valdo užsienio investuotojai. 1999 metų rugsėjo 30 dienos duomenimis, 60,96 proc. akcijų valdė "Bankers Trust Company" klientai, 7,4 proc. akcijų priklausė "Bank of Bermuda" klientams.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (8)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (17)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (21)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (258)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (99)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.