Benzino kainos Lietuvoje lipa aukštyn

 (12)
Pirmadienį benzino kainos Lietuvos degalinėse pasiekė naują rekordą - litras 95 benzino kai kuriose degalinėse kainavo 2,79 lito, 5-7 centais daugiau nei prieš savaitę.
Litras 92 benzino pabrango iki 2,69 lito, o litras 98 benzino - net iki 2,90 lito. Tuo tarpu dyzelinių degalų kaina kol kas išlieka stabili.

Ekspertų teigimu, degalų kainos kyla dėl pokyčių pasaulio rinkose. Pasak "Mažeikių naftos" komunikacijos tarnybos viršininkės Virginijos Kristinaitienės, per pastarąją savaitę Roterdamo biržoje tonos 95 benzino kaina padidėjo 18 litų.

Tačiau, anot V. Kristinaitienės, "Mažeikių nafta" pastarąją savaitę kainų nedidino tiek, kad mažmeninių degalinių vadovai litro benzino kainas turėtų pakelti 5-7 centais.

Pasak Konkurencijos tarnybos atstovės spaudai Palmiros Kvietkauskienės, padėtis mažmeninėje kuro rinkoje analizuojama kiekvieną dieną. Preliminariais duomenimis, mažmeninės degalų kainos didėja proporcingai didmeninių bendrovių nustatomoms kainoms, teigė P. Kvietkauskienė.

Tam, kad būtų išvengta staigių naftos kainos svyravimų, Konkurencijos taryba Vyriausybei siūlo sumažinti importuojamų naftos produktų muitų tarifus arba jų atsisakyti, kol "Mažeikių nafta" ir Rusijos naftos tiekėjai nepasirašys ilgalaikių bendradarbiavimo sutarčių.

Statistikos departamento duomenimis, per pirmus keturis šių metų mėnesius litras 92 benzino pabrango 4,2 proc., litras 95 benzino - 4,8 proc., o litras 98 benzino - 5,6 procento.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Keičiasi Lietuvos banko kasų darbo laikas

Nuo pirmadienio ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

G. Nausėda: valstiečiai-žalieji gali primesti savo darbotvarkę (9)

Rinkimus didele persvara laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga galės primesti savo ekonominę darbotvarkę ir kelti klausimus dėl didesnio valstybės kišimosi į ekonomiką, sako ekonomistas Gitanas Nausėda. Tačiau jis tikisi, kad valstybės monopolis nėra principinė valstiečių-žaliųjų nuostata.

ES paskelbė Belgijai 24 valandų ultimatumą (27)

Europos Sąjunga sekmadienį paskelbė Belgijai 24 valandų ultimatumą pareikšti, ar ji gali pritarti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ir perspėjo, kad priešingu atveju teks atšaukti numatomą viršūnių susitikimą dėl šios sutarties.

D. Tuskas Belgijos premjero paklaus tiesmuko klausimo (3)

Europos Sąjunga ir Kanada pirmadienį spręs, ar rengti susitikimą, kuriame būtų pasirašyta Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutartis (CETA).

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (16)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.