Bendrovių uždarumas stabdo šalies akcijų rinkos raidą

Tai interviu dienraščiui "Lietuvos rytas" teigė Vertybinių popierių komisijos (VPK) pirmininkas Virgilijus Poderys.

Pasak jo, labai svarbu, kad gyventojai kuo greičiau suneštų pinigus į investicijų ir pensijų fondus, tačiau vieni jie nepajėgs išjudinti kapitalo rinkos - iniciatyvą pirmiausia turi rodyti bendrovės.

Jei joms tikrai reikia pigių finansinių išteklių, jos turėtų baigti slaptus žaidimus ir pradėti viešai skelbti savo planus, normaliai bendrauti su akcininkais, atskleisti esminius įvykius bei investicijų planus.

Tačiau per kelerius pastaruosius metus bendrovės, kurių akcijos kotiruojamos biržos sąraše, nedarė jokių viešų emisijų, galinčių pritraukti investuotojų. Be to, rinkoje yra aiški kapitalo koncentracijos tendencija, ir laisvų akcijų mažėja.

Todėl atsiradusiems pensijų ir investicijų fondams gali paprasčiausiai nebebūti į ką investuoti sukauptas lėšas, teigė V. Poderys.

Anot jo, Lietuvoje yra daug puikiai dirbančių bendrovių, ypač informacinių technologijų srityje, tačiau dauguma jų, turėdamos uždarųjų akcinių bendrovių statusą, yra atsiribojusios nuo rinkos.

Viena tokio įmonių uždarumo priežasčių, anot V. Poderio, gali būti tai, kad gerai dirbančios įmonės gauna bankų paskolas labai palankiomis sąlygomis ir nejaučia poreikio tapti atvirosiomis bendrovėmis bei ieškoti kitų būdų kapitalui pritraukti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (30)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (102)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.